Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 97 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip

The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip

Shkrepe këmbëzën.Aug. 16, 2017United States118 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Truproja më i mirë në botë ka një vrasës si një klient të ri që duhet të dëshmojë në Tribunalin Ndërkombëtar të Drejtësisë. Nga ana tjetër, të dy duhet të lënë mënjanë mosmarrëveshjet dhe të fillojnë të bashkëpunojnë nëse duan të arrijnë të gjallë në destinacionin e tyre.

 

 

Disa fjalë më shumë:

Drejtuar nga Patrick Hughes dhe skenar nga Tom O’Connor, The Hitman’s Bodyguard tregon historinë e Michael Bryce, një truprojë i shkëlqyer i thirrur për të shoqëruar vrasësin famëkeq Darius Kincaid. Historia fillon pas arrestimit të Kincaid, i cili është thirrur për të dëshmuar kundër tiranit rus Vladislav Dukhovic para Gjykatës Penale Ndërkombëtare dhe që Interpol ka për detyrë ta shoqërojë në vetëm 24 orë nga Anglia në Hagë përgjatë një rruge të mbushur me vrasës dhe persona gati për të bërë gjithçka që dëshmitari të mos hapë gojën. Situata e komplikuar përkeqësohet kur Amelia Roussel, një agjente e Interpolit që shoqëron Kincaid, bie viktimë e një prite. E vetëdijshme për rrezikun e misionit, Amelia më pas vendos të kontaktojë me ish-të dashurin e saj Michael Bryce, truprojë i vlerësuar dhe i talentuar. Kincaid dhe Bryce, me personalitete dhe armiq antipodalë për rreth një dekadë, fillojnë kështu një udhëtim shumë të rrezikshëm së bashku që do të përfundojë duke krijuar një miqësi të paparë dhe gazmore. Gjatë rrugës, ata do të kenë mundësinë të njihen me njëri-tjetrin dhe të bashkohen veçanërisht kur qëllimi nuk është vetëm të arrijnë Hagën por edhe të shpëtojnë Sonia, gruan e Kincaid.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Jules O’Loughlin, setet nga Russell De Rozario, kostumet nga Stephanie Collie dhe muzikën e kompozuar nga Atli Örvarsson, The Hitman’s Bodyguard mikson aksion, thriller dhe komedi, duke propozuar një histori që njëkohësisht është adrenalinë dhe qesharake që bazohet në pikturat më klasike: ajo e miqësisë midis një perfeksionisti si Bryce dhe një të çmenduri si Kincaid. Në fillim armiq, të dy përfundojnë duke respektuar dhe ndihmuar njëri-tjetrin duke zbuluar se kanë shumë më tepër gjëra të përbashkëta nga sa kishin menduar.

The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
The Hitman’s Bodyguard (2017) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Hitman's Bodyguard
Vlerësimi IMDb 6.9 195,371 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 4,385 vota

Regjizori

Aktorët

Ryan Reynolds isMichael Bryce
Michael Bryce
Samuel L. Jackson isDarius Kincaid
Darius Kincaid
Gary Oldman isVladislav Dukhovich
Vladislav Dukhovich
Salma Hayek isSonia Kincaid
Sonia Kincaid
Élodie Yung isAmelia Roussel
Amelia Roussel
Kirsty Mitchell isRebecca Harr
Rebecca Harr
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Sniper 2 2002 me Titra Shqip
Ask Bu Mu? (2018) me Titra Shqip
Species II 1998
Death to 2020 2020
Venom: Let There Be Carnage (2021) me Titra Shqip
Kickboxer: Retaliation 2018
Arthur & Merlin: Knights of Camelot (2020)
Loaded (2008) me Titra Shqip
Intern 2000
The Accountant (2016) me Titra Shqip
The Man with the Iron Fists 2 2015
Major Grom: Plague Doctor (2021) me Titra Shqip