Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 18 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Green Mile (1999) me Titra Shqip

The Green Mile (1999) me Titra Shqip

Mrekullitë ndodhin vërtet.Dec. 10, 1999United States189 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Paul Edgecomb ishte mbikëqyrësi i dënimit me vdekje në burgun e Maleve të Ftohtë dhe tani, tani një burrë i moshuar, ai i tregon një shoku të tij një takim shumë të veçantë që ndodhi në “The Green Mile”, krahu i burgut ku janë mbajtur të dënuarit me vdekje, në 1935, me mbërritjen e të burgosurit gjigand të zi John Coffey, i akuzuar për vrasjen e fëmijëve.

 

Shënim:

Pas “The Shawshank Redemption (1994)“, Darabont ende përdor një përrallë burgu nga Stephen King, në të cilën shkrimtari përzien “përrallat e kujtesës” me përpjekjet e tij të paharrueshme në të mbinatyrshmen. Është një milje e pandërprerë në 188 minutat e saj të kinemasë klasike dhe personazheve të njerëzimit të madh, por nuk ka hirin e “The Shawshank Redemption”, me një rrëfim pa humbje të mëdha.

The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Green Mile
Vlerësimi IMDb 8.6 1,178,038 vota
Vlerësimi TMDb 8.5 12,364 vota

Regjizori

Aktorët

Tom Hanks isPaul Edgecomb
Paul Edgecomb
David Morse isBrutus
Brutus "Brutal" Howell
Bonnie Hunt isJan Edgecomb
Jan Edgecomb
James Cromwell isWarden Hal Moores
Warden Hal Moores
Michael Jeter isEduard Delacroix
Eduard Delacroix
Graham Greene isArlen Bitterbuck
Arlen Bitterbuck
Doug Hutchison isPercy Wetmore
Percy Wetmore
Sam Rockwell is'Wild Bill' Wharton
'Wild Bill' Wharton
Barry Pepper isDean Stanton
Dean Stanton
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Shrek (2001) me Dublim Shqip
The Transporter (2002) me Titra Shqip
Parallel 2021
The Invisible Boy (2014) me Titra Shqip
The Last Thing He Wanted (2020) me Titra Shqip
Monday (2021)
Austin Powers in Goldmember 2002
Kóblic (2016) me Titra Shqip
The Bourne Supremacy 2004
Hannibal 2001
Charm City Kings 2020
Sinkhole (2021) me Titra Shqip