Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 12 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
The Empire Strikes Back 1980

The Empire Strikes Back 1980

The Adventure Continues...May. 20, 1980United States, United Kingdom124 Min.TV-PG
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Saga epike vazhdon ndërsa Luke Skywalker, me shpresën për të mposhtur Perandorinë e keqe Galaktike, mëson mënyrat e Jedi nga mjeshtri i plakur Yoda. Por Darth Vader është më i vendosur se kurrë për të kapur Lukën. Ndërkohë, udhëheqësi rebel Princesha Leia, Han Solo, Chewbacca dhe shokët C-3PO dhe R2-D2 hidhen në faza të ndryshme të kapjes, tradhtisë dhe dëshpërimit.

The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
The Empire Strikes Back 1980
Titulli origjinal The Empire Strikes Back
Vlerësimi IMDb 8.7 1,174,943 vota
Vlerësimi TMDb 8.4 12,897 vota

Regjizori

Aktorët

Mark Hamill isLuke Skywalker
Luke Skywalker
Carrie Fisher isPrincess Leia
Princess Leia
Billy Dee Williams isLando Calrissian
Lando Calrissian
David Prowse isDarth Vader
Darth Vader
Peter Mayhew isChewbacca
Chewbacca
Frank Oz isYoda (Voice)
Yoda (Voice)
Alec Guinness isObi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Vindicator (2020)
The Patriot 2000
Boss Level (2021) me Titra Shqip
The Beast 2020
The Legend of Hei (2019)
Terminator Salvation 2009
Waar (2013)
American Ninja 2: The Confrontation 1987
The Paper Tigers 2021
Species: The Awakening 2007
400 Bullets 2021
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008