Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 54 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4evoload.io
The Dissident (2020)

The Dissident (2020)

The untold story of the murder that shook the world.Dec. 25, 2020United States119 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Kur gazetari i Washington Post Jamal Khashoggi zhduket pasi hyri në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, e fejuara e tij dhe disidentët në të gjithë botën lihen të bashkojnë të dhëna për një vrasje brutale dhe të zbulojnë një mbulesë globale të kryer nga vetë vendi që ai e donte.

The Dissident (2020)
The Dissident (2020)
The Dissident (2020)
The Dissident (2020)
Titulli origjinal The Dissident
Vlerësimi IMDb 7.9 10,778 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 42 vota

Regjizori

Bryan Fogel
Regjizori

Aktorët

Jamal Khashoggi isSelf (archive footage)
Self (archive footage)
Omar Abdulaziz isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
Mohammad bin Salman isSelf (Footage)
Self (Footage)
İrfan Fidan isSelf - Public Prosecutor
Self - Public Prosecutor
Agnès Callamard isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
Hatice Cengiz isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
John O. Brennan isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
Fahrettin Altun isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
Anthony J. Ferrante isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
Abdulhamit Gul isSelf - Interviewee
Self - Interviewee
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Friends: The Reunion (2021) me Titra Shqip
Zanetti Story (2015) me Titra Shqip
Make Us Dream (2018) me Titra Shqip
Wordplay 2006
Becoming Zlatan (2016) me Titra Shqip
Messi (2014) me Titra Shqip
Biggie: I Got a Story to Tell 2021
Stripped: Los Angeles 2020
Ronaldo (2015) me Titra Shqip
Seaspiracy 2021
The Year Earth Changed 2021
Becoming 2020