Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 11 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Courier 2020

The Courier 2020

Based on the incredible true story of a businessman turned spy.Mar. 18, 2021United Kingdom112 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Historia e vërtetë e Greville Wynne, një biznesmen britanik i përfshirë padashur në një nga konfliktet më të mëdha ndërkombëtare në histori. Duke formuar një aleancë të pamundur me një oficer sovjetik me shpresën për të parandaluar një konfrontim bërthamor, Wynne do të punojë me të për t’i dhënë fund krizës raketore Kubane.

 

Pak fjalë për filmin: The Courier 2020 me Titra Shqip

Drejtuar nga Dominic Cooke dhe shkruar nga i njëjti me Tom O’Connor, The Courier tregon historinë e Greville Wynne, një biznesmen britanik pa aspirata ose kërkesa të veçanta që e gjen veten në qendër të një prej konflikteve më të mëdha ndërkombëtare në botë historia. Nën urdhrat e MI-6 britanik dhe një agjenti të CIA-s, Wynne bashkëpunon me oficerin sovjetik Oleg Penkovsky në një përpjekje për të siguruar informacion të dobishëm për të parandaluar një konfrontim bërthamor dhe për t’i dhënë fund krizës raketore Kubane.

Nën drejtimin e fotografisë nga Sean Bobbitt, dizajni i produksionit nga Suzie Davies, kostumet nga Keith Madden dhe muzika nga Abel Korzeniowski, Shadow of the Spies është një thriller spiunazh që buron nga një histori e vërtetë.

Regjisori tha: “Më 16 tetor 1962, Presidentit John F. Kennedy iu dhanë fotografi të cilat, të marra nga aeroplanët ushtarakë që fluturonin mbi Kubë, tregonin ushtarët Sovjetik që kishin ndërmend të vendosnin koka bërthamore në ishullin Karaibe.

Kriza e raketave Kubane ka lindur e menjëhershëme dhe e çoi botën në prag të luftës bërthamore. Në prag të zgjedhjeve presidenciale 2016, skenaristi O’Connor u interesua për historinë e spiunazhit ruso-amerikan dhe u ndesh me figurën e Oleg Penkovsky, spiun legjendar që Shtetet e Bashkuara përdorën, midis rreshtave, ai zbuloi se kontakti i Penkovskit ishte një civil anglez me emrin Greville Wynne.

Duke hetuar çështjen, ai kuptoi se roli i Wynne kishte qenë i ndryshëm nga ato që burimet zbulojnë ose tregojnë ende sot. Vetë Wynne, në një autobiografi të vitit 1967, shkroi gjëra që sipas shumë njerëzve nuk ndodhën vërtet. ishte për të bërë  jo vetëm një film për spiunët, por edhe një dramë plot me personazhe të mirë, pathos dhe humanitet “.

The Courier 2020
The Courier 2020
The Courier 2020
The Courier 2020
The Courier 2020
Titulli origjinal The Courier
Vlerësimi IMDb 7.1 17,122 vota
Vlerësimi TMDb 7 127 vota

Regjizori

Dominic Cooke
Regjizori

Aktorët

Benedict Cumberbatch isGreville Wynne
Greville Wynne
Merab Ninidze isOleg Penkovsky
Oleg Penkovsky
Rachel Brosnahan isEmily Donovan
Emily Donovan
Jessie Buckley isSheila Wynne
Sheila Wynne
Angus Wright isDickie Franks
Dickie Franks
Iva Šindelková isEmbassy Assistant
Embassy Assistant
Vladimir Chuprikov isNikita Khrushchev
Nikita Khrushchev
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Nest 2020
To: Gerard 2020
The Last Shift 2020
Wild Things (1998)
13 Tzameti 2005
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
Inferno 1999
Che: Part Two (2009) me Titra Shqip
Superstition (2001) me Titra Shqip
Come and See 1985
A Dangerous Method 2011
Romeo Must Die 2000