Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 40 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.cx
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Conjuring (2013) me Titra Shqip

The Conjuring (2013) me Titra Shqip

Based on the true case files of the WarrensMar. 20, 2013United States112 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një familje e New England ka takime të ngushta me shpirtrat e tmerrshëm që ndjekin shtëpinë e tyre në fermë. Për të hequr qafe pranitë e liga, familja është e detyruar të kërkojë ndihmën e hetuesve Ed (Patrick Wilson) dhe Lorraine Warren (Vera Farmiga), ekspertë të fenomeneve okulte.

 

Disa fjalë rreth filmit:

Drejtuar nga James Wan dhe shkruar nga Chad Hayes çiftuar me Carey W. Hayes, The Conjuring tregon historinë e vërtetë të çiftit të hetuesve paranormalë – burrit dhe gruas – Ed dhe Lorraine Warren, të thirrur për të ndihmuar një familje të tmerruar nga një prani e errët në një fermë të izoluar. Të detyruar të përballen me një entitet të fuqishëm demonik, Warren e gjen veten duke u ndeshur me rastin më të tmerrshëm të karrierës së tyre dhe tërë ekzistencës së tyre.

 

Bazuar në dokumente të vërteta, The Conjuring lindi nga dëshira e Wan për të treguar, si një tifoz i madh, punën e Warren, të konsideruar si pionierë të teknikave moderne të përdorura nga gjuetarët e fantazmave: që veprojnë që nga vitet 1950, në fakt, Ed dhe Lorraine përdorën për të regjistruar prova të asaj që dëshmuan në film dhe në kaseta audio. Komploti përqendrohet në një nga më shumë se 4,000 raste të veçanta me të cilat u ballafaqua Warren në vitet 1970 lidhur me shtëpinë në fermën shekullore të blerë nga Carolyn dhe Roger Perron në fushat paqësore në Harrisville, Rhode Island, për të jetuar atje me pesë vajzat e tyre. Që në fillim, sipas rrëfimit të vërtetë të Warren, ferma provoi të ishte një burim rreziqesh ekstreme, por të papërcaktueshme, rezultat i një pranie të panatyrshme dhe djallëzore.

The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Conjuring
Vlerësimi IMDb 7.5 455,750 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 8,311 vota

Regjizori

James Wan
Regjizori

Aktorët

Vera Farmiga isLorraine Warren
Lorraine Warren
Lili Taylor isCarolyn Perron
Carolyn Perron
Ron Livingston isRoger Perron
Roger Perron
Mackenzie Foy isCindy Perron
Cindy Perron
Joey King isChristine Perron
Christine Perron
Hayley McFarland isNancy Perron
Nancy Perron
Sterling Jerins isJudy Warren
Judy Warren
Kyla Deaver isApril Perron
April Perron
Shanley Caswell isAndrea Perron
Andrea Perron
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Meander (2021) me Titra Shqip
Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) me Titra Shqip
Wrong Turn 2: Dead End 2007 me Titra Shqip
Prom Night 2008
Flashback (2021) me Titra Shqip
The Purge: Election Year (2016) me Titra Shqip
Kate (2021) me Titra Shqip
The Factory (2018) me Titra Shqip
I Am Wrath (2016) me Titra Shqip
Hitman (2007) me Titra Shqip
The Bourne Legacy 2012
Voyagers 2021