Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 116 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.cx
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip

The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip

The next true story from the case files of Ed and Lorraine Warren.May. 13, 2016Canada134 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Ekspertët Paranormal Lorraine dhe Ed Warren udhëtojnë në Londër për një nga hetimet e tyre më të tmerrshme për të ndihmuar një nënë të vetme e cila po përpiqet të rrisë katër fëmijë vetëm në një shtëpi të torturuar nga shpirtrat e këqij.

 

Disa fjalë rreth filmit:

Drejtuar nga James Wan dhe shkruar nga regjisori Carey Hayes, Chad Hayes dhe David Leslie Johnson, The Conjuring – The Enfield Case është vazhdimi i The Conjuring (2013) (319 milion dollarë në të gjithë botën) dhe sjell në ekran aventurat e bashkëshortëve Ed dhe Lorraine Warren, dy demonologë (të cilët me të vërtetë ekzistonin) duke u ndeshur me një rast të ri të zotërimit demon. Për atë që do të provojë të jetë një nga hetimet më të tmerrshme paranormale të ekzistencës së tyre, Warren udhëtojnë në veri të Londrës për të ndihmuar një nënë të vetme e cila, me katër fëmijët e saj, jeton vetëm në një shtëpi të përhumbur nga shpirtrat e këqij.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Don Burgess, setet nga Julie Berghoff, kostumet nga Kristin M. Burke dhe muzikën nga Joseph Bishara, The Conjuring – The Enfield Case bazohet në ngjarje reale dhe përqendrohet në periudhën në të cilën Warren, veteranë të suksesit personal të marrë me raste të ngjashme, në 1977 ata janë thirrur për të luftuar praninë e keqe që përndjek një fermë të largët në Enfield, ku jeton familja Hodgson. Kthyer nga çështja e vështirë e Amityville, e cila në 1974 kishte tërhequr vëmendjen e mediave në të gjithë botën, Warren janë ende të përhumbur nga historia e familjes DeFeo kur ata vendosin të marrin një vit pushimesh dhe të largohen për në Angli për një histori që nga pikëpamja të kujton shumë nga afër atë që ndodhi në Long Island. Viktimat e demonit të ri që do të zhduken nuk janë vetëm Hodgsons por edhe vetë Warren, të cilët fillojnë të frikësohen për njëri-tjetrin në një kontekst që parapsikologu gjerman Anita Gregory dhe hetuesi i paranormalit anglez Maurice Grosse nuk kishin arritur të përballeshin .

The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Conjuring 2
Vlerësimi IMDb 7.3 235,636 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 5,979 vota

Regjizori

James Wan
Regjizori

Aktorët

Vera Farmiga isLorraine Warren
Lorraine Warren
Madison Wolfe isJanet Hodgson
Janet Hodgson
Frances O'Connor isPeggy Hodgson
Peggy Hodgson
Simon McBurney isMaurice Grosse
Maurice Grosse
Sterling Jerins isJudy Warren
Judy Warren
Lauren Esposito isMargaret Hodgson
Margaret Hodgson
Maria Doyle Kennedy isPeggy Nottingham
Peggy Nottingham
Benjamin Haigh isBilly Hodgson
Billy Hodgson
Patrick McAuley isJohnny Hodgson
Johnny Hodgson
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Tenet (2020)
Interview with the Assassin 2002
The Hills Have Eyes 2006
Interview with a Hitman (2012) me Titra Shqip
Synchronicity (2015) me Titra Shqip
Colombiana (2011) me Titra Shqip
The Marksman 2021
Pig (2021) me Titra Shqip
The Deep House (2021) me Titra Shqip
Don’t Breathe (2016) me Titra Shqip
Live by Night (2016) me Titra Shqip
Promising Young Woman 2020