Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 12 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Comeback Trail (2020)

The Comeback Trail (2020)

Hollywood has never pulled a stunt like this!Nov. 12, 2020United States105 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Max Barber është një producent i filmave Hollivudian të serisë B. Pas falimentimit të filmit të tij të fundit, ai i detyrohet një borxhi të konsiderueshëm bosit lokal të mafias. Prandaj, ai vendos të fillojë një projekt të ri për të prodhuar një film me skena aksioni me rrezik të lartë me qëllim që të shkaktojë vdekjen e aktorit kryesor dhe të futë në xhep sigurimin e tij. Duke Montana, një yll i vjetër në depresion që i është kthyer alkoolit, është aktori ideal për të kryer mashtrimin. Sidoqoftë, plani i Maksit e ka të vështirë të materializohet: Duke arrin të mbijetojë skenë pas skene.

 

Pak fjalë rreth filmit:

Drejtuar nga George Gallo dhe shkruar po nga ai me Josh Posner, The Comeback Trail (2020) tregon historinë e Max Barber, një producent filmi, i cili, në borxh ndaj një shefi mafie, vendos të kryejë mashtrim në sigurime. Zgjedhja e një ylli perëndimor në rrugën e tij për në perëndim të diellit, Duke Montana, si protagonist i një filmi që nuk ka gjasa te xhirohet, ka të gjithë qëllimin për ta vrarë atë gjatë ditëve të para të xhirimeve për të përfituar primin e sigurimit dhe për të zgjidhur problemet e tij. Sidoqoftë, asgjë nuk do të shkojë sipas planeve të tij.

Me drejtimin e fotografisë nga Lucas Bielan, setet nga Adrian Segura, kostumet nga Melissa Vargas dhe muzikën nga Aldo Shllaku, The Comeback Trail është xhirimi i komedisë homonime të nënshkruar në 1982 nga Harry Hurwitz. Regjisori shpjegoi: “Në pranverën e vitit 1974 unë e anashkalova shkollën me disa miq për të marrë pjesë në një kongres komik në Nju Jork. Jo veçanërisht i interesuar për universin e superheronjve, e gjeta veten duke eksploruar pjesë të tjera të hotelit ku po mbahej kongresi dhe Unë u përplasa me disa njerëz në sallë duke parë një film të papërfunduar të quajtur The Comeback Trail me regji të Harry Hurwitz.

Filmi ishte qesharak në disa pjesë dhe një katastrofë në të tjerët, por unë kujtoj menjëherë duke menduar se po bazuar në një ide shumë të mirë fillestare: një aktor ishte rekrutuar për një film plot marifete vetëm për të shkaktuar vdekjen e tij dhe për të futur në xhep paratë e sigurimit. Unë atëherë isha 18 vjeç dhe jetoja në Port Chester, një nga vendet më të largëta nga Hollywood, por të bëhesha regjisor tashmë ishte ëndrra ime: për këtë arsye, Mendova se herët a vonë do të më duhej të bëja një film duke riformuar në mënyrën time atë premisë që, për mendimin tim, ishte e shkëlqyer. atëherë dhe vetëm kohët e fundit u përpoqa të fitoja të drejtat për atë film, duke zbuluar se ishte pothuajse e pamundur.

Filmi artistik nuk është shfaqur kurrë në kinema dhe unë jam ndër të paktët në botë që e kam parë. Nga një rast i pastër, në një shfaqje të “Para Mesnatës” takova një grua që doli të ishte Joy Hurwitz, e veja e Harrit: ajo u befasua që unë dija punën e burrit të saj dhe unë zbulova se të drejtat i përkisnin asaj “.

“Ndërsa është një komedi, unë nuk doja që The Comeback Trail (Gjurma e Kthimit) të ishte veçanërisht e ndezur dhe e ndritshme,” shtoi Gallo. “Akoma tregon për një plan vrasës. Nga këndvështrimi im, është sikur të ishin dy filma të bashkuar. Nga njëra anë, është historia e mashtrimit të vendosur nga Max ndërsa nga ana tjetër ai përqendrohet në filmin që ai dëshiron të bëjë., një lojë me një yll që përfaqëson mitin e vjetër të Hollivudit të Perëndimit. Kjo është arsyeja pse më pëlqente të luaja me klishetë e filmave të vjetër dhe t’i bëja revolucionar. Unë e di që bërja e filmit të Hurwitz ishte një ferr, madje edhe sot disa njerëz që punonin në atë set nuk flasin me njëri-tjetrin. Por kjo gjë nuk ndodhi me mua dhe mendoj se shpirtmadhësia e xhirimit ndihet edhe në skenë.

The Comeback Trail (2020)
The Comeback Trail (2020)
Titulli origjinal The Comeback Trail
Vlerësimi IMDb 5.6 2,757 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 28 vota

Regjizori

George Gallo
Regjizori

Aktorët

Robert De Niro isMax Barber
Max Barber
Morgan Freeman isReggie Fontaine
Reggie Fontaine
Tommy Lee Jones isDuke Montana
Duke Montana
Zach Braff isWalter Creason
Walter Creason
Emile Hirsch isJames Moore
James Moore
Kate Katzman isMegan Albert
Megan Albert
Patrick Muldoon isFrank Pierce
Frank Pierce
Malcolm Barrett isXavier Clay
Xavier Clay
Vincent Spano isJoey Silva
Joey Silva
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Wanted (2008)
Snowpiercer (2013)
Max Cloud (2020)
Miss (2020)
The Paper Tigers 2021
Bloodsport 1988
Bloodsport III 1996
Flora & Ulysses 2021
American Ninja 1985
Hannibal Rising 2007
Barbershop: The Next Cut 2016
SAS: Red Notice 2021