Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 7 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Bourne Legacy 2012

The Bourne Legacy 2012

There Was Never Just OneAug. 08, 2012United States135 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Pasi Jason Bourne zbulon ekzistencën e programit sekret Treadstone në botë, CIA frikësohet se programet e tjera të përdorura për të stërvitur spiunë dhe luftëtarë gjithashtu do të zbulohen. Programi më i rrezikuar është Rezultati, një evolucion i drejtpërdrejtë i Treadstone dhe përdoret për të trajnuar gjashtë agjentë të veçantë për Departamentin e Mbrojtjes siç është Aaron Cross (Jeremy Renner). Zbulimet e Bourne shqetësojnë gjithashtu Ric Byer (Edward Norton), organizatori i vërtetë pas dy programeve.

Për të parandaluar zbulimin e ndonjë lidhje midis çështjes Bourne dhe agjencisë së tij kërkimore, Byer është i gatshëm të fshijë të gjitha gjurmët e Treadstone dhe Rezultatit të tij derivat, duke përfshirë shkencëtarët, mjekët dhe agjentët e përfshirë.

 

Disa fjalë rreth filmit:- The Bourne Legacy 2012 me Titra Shqip

Duke u bazuar në universin e krijuar nga shkrimtari Robert Ludlum, regjisorit dhe skenaristit Tony Gilroy iu desh të zgjeronte sagën e Bourne me një histori origjinale që bazohet në elemente të shpërndara në të tre kapitujt e mëparshëm të trilogjisë, në të cilën protagonisti Bourne ndjek udhëtimin e tij. .

Publiku kuptoi se çfarë intrigash dhe komplotesh i shtynë udhëheqësit e CIA-s në kërkimin e tyre të dëshpëruar nëpër botë, dhe gjithashtu mësuan rreth programit Treadstone dhe aftësive dhe aftësive të veçanta të Bourne. Trashëgimia Bourne tërheq një vijë të qartë, Jason Bourne nuk është më protagonisti i veprimit dhe një hero i ri është i detyruar të luftojë për mbijetesën e tij kur trashëgimia e asaj që ka ndodhur shumë kohë më parë bie mbi shpatullat e tij. Përfundimi i Ultimatumit të Bourne.

Kthimi i çakallit, në të cilin zbulohet ekzistenca e Treadstone, ka pasoja që kërcënojnë të djegin dekada kërkimi dhe zhvillimi mbi trajnimin e spiunëve dhe luftëtarëve të shkëlqyeshëm. Në fakt, CIA ka frikë se do të zbulohet edhe ekzistenca e programeve të tjerë të fshehtë të inteligjencës, të tilla si Rezultati, një evolucion i drejtpërdrejtë i Treadstone, të cilit i përkasin gjashtë agjentë të ndryshëm.

Një agjent i tillë është Aaron Cross (Jeremy Renner i nominuar për Oskar për The Hurt Locker dhe The Town), i trajnuar si shokët për Departamentin e Mbrojtjes për të ndërhyrë në situata me rrezik të lartë dhe u dërgua për vite me radhë për të luftuar në Lindjen e Mesme.

Po ashtu ndihet i kërcënuar koloneli Ric Byer (Edward Norton), drejtori i agjencisë NRAG dhe ai i cili, me ndihmën e krahut të djathtë Dita (Donna Murphy), zhvilloi programet, luftoi për financim dhe mbikëqyri marrëveshjet. shërbimet e agjentëve, veçanërisht të kërkuara pas frikës që vijnë nga sulmi terrorist i 11 shtatorit.

Në mënyrë që të parandalojë zbulimin e lidhjeve midis dy mjekëve përgjegjës të objektit të tij dhe çështjes Bourne dhe për të ruajtur pjesën tjetër të punës së tij, Byer është i gatshëm të eleminojë të gjitha gjurmët e Treadstone dhe, rrjedhimisht, të Rezultatit, duke përfshirë shkencëtarët, mjekët dhe agjentët e përfshirë.

NRAG gjithashtu ka lidhje me Pentagonin falë Admiralit Mark Turson (Stacy Keach), këshilltarit kryesor të Byer, dhe me kompaninë farmaceutike Candent, përmes figurës së CEO Terrence Ward (Dennis Boutsikaris). Në laboratorët Candent, efektet e programit Rezultati monitorohen dhe Dr. Marta Shearing (Rachel Weisz, fituese e Oskarit për The Constant Gardener. The Conspiracy), personi i parë që Aaron i drejtohet për ndihmë, gjithashtu punon këtu.

Duke e gjetur veten në rrezik për jetën për fundin e programit Rezultati i kërkuar nga Byer, Marta detyrohet për herë të parë të merret me zgjedhjet joetike që ka bërë në karrierën e saj.
Me ndihmën e biokimisë dhe gjenomikës, agjentët e programit Rezultati arritën përmirësime fizike dhe njohëse që i bën ata të vështirë për t’u kontrolluar.

Pasi u arratis dhe nuk u detyrua më nga detyrimet ndaj kombit, Cross provon të jetë një kërcënim i rrezikshëm edhe për krijuesit e tij. Eksplorimi i këtij aspekti është gjithashtu i dukshëm në sekuencat në të cilat agjenti n. 3, luajtur nga Oscar Isaac.
Të veprosh si një lidhje midis trilogjisë së mëparshme dhe kapitullit të ri është gjithashtu kthimi në skenë i disa personazheve të njohur për publikun si Albert Hirsch (mjeku i ngarkuar me Treadstone, i luajtur nga Albert Finney), Pam Landy (CIA) hetuesi i luajtur nga Joan Allen), Noah Vosen (shefi i programit të sigurisë Blackbiar të luajtur nga David Strathairn) dhe Ezra Kramer (drejtori i CIA-s i luajtur nga Scott Glenn).

 

The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
The Bourne Legacy 2012
Titulli origjinal The Bourne Legacy
Vlerësimi IMDb 6.6 288,665 vota
Vlerësimi TMDb 6.2 4,524 vota

Regjizori

Aktorët

Jeremy Renner isAaron Cross
Aaron Cross
Rachel Weisz isDr. Marta Shearing
Dr. Marta Shearing
Scott Glenn isEzra Kramer
Ezra Kramer
Donna Murphy isDita Mandy
Dita Mandy
Joan Allen isPamela Landy
Pamela Landy
Nilaja Sun isBlue Lab Doctor
Blue Lab Doctor
Albert Finney isDr. Albert Hirsch
Dr. Albert Hirsch
Michael Chernus isArthur Ingram
Arthur Ingram
Michael Papajohn isLarry Hooper
Larry Hooper
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Assassination Tango (2003) me Titra Shqip
Silent Trigger 1996
The Cure (2020)
Chinese Speaking Vampires (2021) me Titra Shqip
American Sniper 2014
Villain (2020)
Breaking News in Yuba County 2021
Transformers: Age of Extinction 2014
Ghost 1990
Out of Reach 2004
Foxfire 1996
Promising Young Woman 2020