Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 28 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip

The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip

They're on a mission from God.Jun. 16, 1980United States133 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jake Blues (John Belushi) sapo doli nga burgu. Elwood (Dan Aykroyd), vëllai i tij, shpjegon se nëse nuk gjejnë 50,000 dollarë për të paguar taksa brenda pak ditësh, jetimoreja e Çikagos ku ata u rritën do të detyrohet të mbyllet. Në meshën e ritmit të ndritur të James Brown, një dritare hapet për Jake: rikonstruksioni i “Blues Brothers Band” të vjetër, organizimi i një koncert dhe pagesa e taksave të prapambetura me të ardhurat. Më lehtë Thuhet sesa bëhet, natyrisht …

 

Shënim:

Ne jemi të sigurt se nuk ka një film tjetër si ky: sepse ai ka kolonën zanore më të bukur në historinë e kinemasë, sepse hiri që Reverend James Brown i thirr besimtarëve duket se ka rënë mbi të gjithë emrat që parakalojnë në kreditë, sepse një alkimi si ajo midis Aykroyd dhe Belushit nuk mund të përsëritet. Por mbi të gjitha për anarkinë totale, ashpër të gëzueshme, që banon në të: në dreq me nazistët, policët, gratë (një treshe e mrekullueshme e joshur dhe e braktisur). Në shembjen e pandëshkuar dhe të lavdishme të 103 makinave, tallja tingëllon në kinemanë me filma që në dekadën vijuese do të kishte përfshirë përfundimisht ekranet: Spielberg, një punonjës i taksave, gjithashtu do të bëjë para në dorë, por nuk merr pjesë në festë.

The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Blues Brothers
Vlerësimi IMDb 7.9 186,697 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 3,032 vota

Regjizori

John Landis
Regjizori

Aktorët

Dan Aykroyd isElwood Blues
Elwood Blues
John Belushi is'Joliet' Jake Blues
'Joliet' Jake Blues
James Brown isCleophus James
Cleophus James
Aretha Franklin isMrs. Murphy
Mrs. Murphy
Steve Cropper isSteve 'The Colonel' Cropper
Steve 'The Colonel' Cropper
Donald 'Duck' Dunn isDonald 'Duck' Dunn
Donald 'Duck' Dunn
Murphy Dunne isMurphy 'Murph' Dunne
Murphy 'Murph' Dunne
Willie Hall isWillie 'Too Big' Hall
Willie 'Too Big' Hall
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Indiana Jones and the Temple of Doom 1984
Prom Night 2008
Run Hide Fight (2021)
Species 1995
Ragnarok (2013) me Titra Shqip
Doing Hard Time (2004) me Titra Shqip
Sniper 1993 me Titra Shqip
Sex and Breakfast (2007) me Titra Shqip
Oh, Ramona! (2019) me Titra Shqip
Tenet (2020)
Quantum of Solace (2008) me Titra Shqip
Piranha 3D (2010) me Titra Shqip