Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 83 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip

The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip

No more secrets.Apr. 16, 2014United States142 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Peter Parker (Andrew Garfield) është në telashe: ai është i zënë midis luftimeve me anti-heronj dhe kriminelëve, dhe duke kaluar kohë me Gwen (Emma Stone), vajza që ai e do. Përveç kësaj, marrja e diplomës së lakmuar të shkollës së mesme duket se nuk arrin kurrë. Megjithëse nuk e ka harruar premtimin që i bëri babait të Gwen, i cili i kërkoi të qëndronte larg vajzës së tij në mënyrë që të mos e ekspozonte ndaj rrezikut, Peter nuk ishte në gjendje ta mbante atë. Gjërat do të ndryshojnë kur, me paraqitjen e armikut të ri Electro (Jamie Foxx) dhe kthimin e mikut të vjetër Harry Osborn (Dane DeHann), ai zbulon të dhëna të reja për të kaluarën e tij.

 

Disa fjalë më shumë rreth filmit:

Drejtuar nga Marc Webb, shkruar nga Alex Kurtzman, Roberto Orci dhe Jeff Pinkner, bazuar në personazhet e krijuara nga Stan Lee dhe Steve Ditko dhe lirshëm bazuar në historinë e botuar në komiken n. 121, The Amazing Spider-man 2  është vazhdimi i The Amazing Spider-Man, një film i vitit 2012 që shënoi rilindjen e mëtejshme kinematografike të karakterit vizatimor të famshëm Peter Parker.

Gjithmonë në konflikt midis të qenit superhero dhe problemeve të zakonshme që lidhen me natyrën e tij njerëzore, Peter Parker në The Amazing Spider-man 2 – The Power of Electro zbulon se betejat më të mëdha ende nuk kanë filluar duke u përballur me një horr të tmerrshëm. dhe kthimi i mikut të tij të vjetër Harry Osborn.

Mes hedhjeve midis rrokaqiejve dhe kohës së kaluar me të dashurën e tij Gwen për të pranuar një ofertë për të shkuar në Oksford, Peter kupton se të gjithë armiqtë e tij kanë vetëm një gjë të përbashkët: Oscorp-in famëkeq , ndërmarrja e lindur për të ruajtur jetën e Norman Osborn (i sëmurë rëndë) për të cilin babai i tij dikur ka punuar dhe i cili luajti një rol vendimtar në zhdukjen e prindërve të tij.

Jo vetëm me një kundërshtar të vetëm për të mposhtur, por me një konsorcium armiqsh tepër teknologjikë për të nokautuar, Spider-man do të duhet të luftojë si me Electro ashtu edhe me Goblin, të cilët secili ka arsyet e veta për të urryer si njeriun merimangë ashtu edhe Peter Parker pa kostum.

The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Amazing Spider-Man 2
Vlerësimi IMDb 6.6 424,756 vota
Vlerësimi TMDb 6.4 9,374 vota

Regjizori

Aktorët

Andrew Garfield isPeter Parker / Spider-Man
Peter Parker / Spider-Man
Emma Stone isGwen Stacy
Gwen Stacy
Jamie Foxx isMax Dillon / Electro
Max Dillon / Electro
Dane DeHaan isHarry Osborn / Green Goblin
Harry Osborn / Green Goblin
Colm Feore isDonald Menken
Donald Menken
Felicity Jones isFelicia Hardy
Felicia Hardy
Paul Giamatti isAleksei Sytsevich / The Rhino
Aleksei Sytsevich / The Rhino
Sally Field isAunt May
Aunt May
Embeth Davidtz isMary Parker
Mary Parker
Campbell Scott isRichard Parker
Richard Parker
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Elite Squad 2007
Ronin (1998) me Titra Shqip
Seal Team Eight: Behind Enemy Lines (2014) me Titra Shqip
Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003) me Titra Shqip
The Invisible Boy: Second Generation (2018) me Titra Shqip
Overrun (2021) me Titra Shqip
Veneno (2018) me Titra Shqip
10,000 BC (2008) me Titra Shqip
Foxfire 1996
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2 (2021) me Titra Shqip
The Invisible Boy (2014) me Titra Shqip
American Ninja 5 1993