Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 42 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Superman Returns (2006) me Titra Shqip

Superman Returns (2006) me Titra Shqip

You’ll Believe A Man Can Fly Again!Jun. 28, 2006United States154 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Supermeni kthehet pas gjashtë viteve të gjata mungese në të cilat ai shkoi në kërkim të planetit të tij. Kthimi nuk është i lehtë: Lois Lane ka një djalë dhe jeton e lumtur me Richard White, si dhe ka fituar çmimin Pulitzer me artikullin: “Pse bota nuk ka nevojë për Supermenin”. Ndërkohë, Lex Luthor, armiku i tij historik, është liruar nga burgu dhe do të zbatojë planin e tij djallëzor: të përdorë kriptonitin për të eleminuar përgjithmonë Supermenin dhe për të krijuar një botë të re …

 

SHËNIM:

Filmi fillon me titullin e artikullit me të cilin Lois fitoi Pulitzer (“Pse bota nuk ka nevojë për Supermenin”) dhe përfundon me të kundërtën e tij (“Pse bota ka nevojë për Supermenin”); në mes lind dilema në lidhje me figurën e babait, mungesa / prania e të cilit ka ndjekur prej kohësh kulturën amerikane, nga kinemaja në letërsi, dhe që natyrshëm i jep vetes më shumë se një lexim, përfshirë ato politike. Vetë konceptimi i familjes është i paqartë: Lois zgjedh të mos thyejë “bërthamën origjinale shoqërore”, por ne e dimë mirë që burri i saj është sa për sy e faqe dhe ajo do dikë tjetër.

Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Titulli origjinal Superman Returns
Vlerësimi IMDb 6 273,471 vota
Vlerësimi TMDb 5.6 3,121 vota

Regjizori

Dan Bradley
Regjizori

Aktorët

Brandon Routh isSuperman / Clark Kent
Superman / Clark Kent
Kevin Spacey isLex Luthor
Lex Luthor
Kate Bosworth isLois Lane
Lois Lane
James Marsden isRichard White
Richard White
Parker Posey isKitty Kowalski
Kitty Kowalski
Frank Langella isPerry White
Perry White
Sam Huntington isJimmy Olsen
Jimmy Olsen
Eva Marie Saint isMartha Kent
Martha Kent
Kal Penn isStanford
Stanford
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Seal Team Eight: Behind Enemy Lines (2014) me Titra Shqip
Loaded (2008) me Titra Shqip
Maya the Bee: The Honey Games 2018
Pharaoh’s War (2019)
American Samurai 1992
Ninja Assassin (2009) me Titra Shqip
Malik (2021) me Titra Shqip
Face of Terror (2004) me Titra Shqip
The Circle (2017) me Titra Shqip
Painted Skin (2008) me Titra Shqip