Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 7 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Suburra (2015)

Suburra (2015)

Rome will fallOct. 14, 2015Italy130 Min.N/A
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Një gangster i njohur si “Samurai” dëshiron të shndërrojë bregun e ujit të një qyteti të vogël afër Romës në një Qytet të ri Atlantik. Një politikan i korruptuar, i dashur për prostitutat e reja dhe kokainën, e mbron atë me ndihmën e një kardinali të fuqishëm. Të gjithë bosët e mafies lokale kanë rënë dakord të bashkëpunojnë për këtë qëllim të përbashkët. Paqja, megjithatë, nuk mund të zgjasë shumë dhe një luftë e ashpër midis bandave rivale do të dëmtojë ëndrrën e Samurait.

 

Shënim

Suburra (2015) Frymëzuar nga romani me të njëjtin emër nga Carlo Bonini dhe Giancarlo de Cataldo, filmi është sipas qëllimeve të regjisorit “një film gangster që pasqyron fundin e një epoke, të një bote politike dhe një bote kriminale që po bëhet diçka tjetër por nuk di akoma mirë se çfarë, dhe pastaj agjiton me goditje të përgjakshme të një pas njëshme duke pritur një rend të ri “. Një noir plumbi që nuk ka mungesë të shkurtesave dhe teprimeve të solemnitetit, por është i animuar nga një energji e harlisur dhe dëshira për të befasuar.

Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Suburra (2015)
Titulli origjinal Suburra
Vlerësimi IMDb 7.4 18,950 vota
Vlerësimi TMDb 7.3 1,024 vota

Regjizori

Aktorët

Pierfrancesco Favino isFilippo Malgradi
Filippo Malgradi
Elio Germano isSebastiano
Sebastiano
Adamo Dionisi isManfredi Anacleti
Manfredi Anacleti
Giacomo Ferrara isSpadino Anacleti
Spadino Anacleti
Antonello Fassari isPadre di Sebastiano
Padre di Sebastiano
Jean-Hugues Anglade isCardinal Berchet
Cardinal Berchet
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Great White (2021)
Songbird (2020)
The Dig (2021)
Dog Day Afternoon (1975) me Titra Shqip
A Dangerous Method 2011
The Kid Detective 2020
School’s Out Forever 2021
Mama Weed (2020)
Wild Things (1998)
The Thaw 2009 me Titra Shqip
Foxfire 1996
Promising Young Woman 2020