Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 12 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Stowaway 2021

Stowaway 2021

Millions of miles from home, survival comes with sacrifice.Apr. 22, 2021Germany117 Min.TV-MA
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Ndërsa ishte në një mision në Mars, një klandestin në bord aksidentalisht shkakton dëmtime masive në sistemet e mbështetjes së jetës së anijes kozmike. Me burime në rënie të shpejtë dhe spektrin e dënimit që po afron, një studiues mjekësor qëndron si zëri i vetëm kundër logjikës klinike të komandantit të saj dhe biologut të anijes.

 

Stowaway 2021 me Titra Shqip – për çfarë flet?

Drejtuar nga Joe Penna dhe shkruar nga i njëjti me Ryan Morrison, Stowaway 2021 me Titra Shqip vendoset në të ardhmen e afërt, në një kohë kur njerëzimi udhëton në hapësirë ​​dhe MTS-42 po drejtohet për një tjetër mision në Mars.

Në bord është ekipi i udhëhequr nga Marina Barnett, komandanti i anijes në misionin e saj të tretë dhe të fundit në koloninë në planetin e kuq. Me udhëtimin e saj studiuesja Zoe Levenson dhe biologu David Kim i cili, i zgjedhur midis mijëra kandidatëve, janë përgatitur me rigorozitet për një udhëtim që do t’i shohë ata të kalojnë dy vjet larg të dashurve të tyre.

Gjatë kontrolleve rituale të sigurisë pas ankorimit në një stacion hapësinor, Barnett bën një zbulim të habitshëm: një klandestin në bord. Ky është Michael Adams i cili, pasi u zgjua, kupton se motra e tij Ava, me të cilën po udhëtonte dhe kujdesej, është kthyer në Tokë nga çfarë. Pa karburant të mjaftueshëm për t’u kthyer, Michael pranon situatën e tij të re dhe bashkohet me ekuipazhin në atë që së shpejti do të bëhet një luftë për jetën e tyre.

Me drejtimin e fotografisë nga Klemens Becker, setet nga Marco Bittner Rosser dhe muzikën nga Volker Bertelmann, Stowaway 2021 me Titra Shqip u shpjegua nga dy skenaristët si më poshtë: “I vendosur në sfondin e një misioni në Mars, Stowaway ishte skenari ynë i parë për një film me metrazh të gjatë.

Ne të dy i duam debatet filozofike, dilemat morale dhe filmat rreth hapësirës. Besimi i krijimit të një filmi të vendosur në hapësirë, shumë i kushtueshëm, një regjisori për herë të parë ishte padyshim një rrezik që asnjë producent nuk do të donte të merrte.

Për këtë arsye, ne u përqendruam në një skenar tjetër, atë të një njeriu të mbërthyer në një ambient mikpritës, Arktik, të cilin më pas e shndërruam me sukses në filmin tonë debutues, i cili u prezantua në Kanë.

Kjo na lejoi të ktheheshim në atë të parë të hedhur mënjanë dhe , me dëshirën për të qenë sa më afër realitetit, kemi biseduar me disa ekspertë për t’u afruar në një mënyrë të vërtetë a për skenarin e një misioni të mundshëm në të ardhmen.

Punonjësit nga NASA, ESA dhe ndërmarrjet private hapësinore si SpaceX ndanë me entuziazëm përvojat dhe njohuritë e tyre, të ngazëllyer nga ideja e një filmi sa më të saktë që të jetë e mundur.

Stowaway 2021
Stowaway 2021
Stowaway 2021
Stowaway 2021
Stowaway 2021
Stowaway 2021
Stowaway 2021
Stowaway 2021
Titulli origjinal Stowaway
Vlerësimi IMDb 5.6 33,593 vota
Vlerësimi TMDb 6.1 583 vota

Regjizori

Joe Penna
Regjizori

Aktorët

Anna Kendrick isZoe Levenson
Zoe Levenson
Shamier Anderson isMichael Adams
Michael Adams
Toni Collette isMarina Barnett
Marina Barnett
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Tom Clancy’s Without Remorse 2021
Rogue One: A Star Wars Story 2016
Secret Society 2021
Undine 2020
Knuckledust 2020
Che: Part Two (2009) me Titra Shqip
Diary of a Mad Black Woman 2005
Recalled (2021)
Safety 2020
The Girl from the Naked Eye (2012)
The Dig (2021)
The Virtuoso 2021