Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 8 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Star Wars: The Force Awakens 2015

Star Wars: The Force Awakens 2015

Every generation has a story.Dec. 15, 2015United States136 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Kanë kaluar rreth tridhjetë vjet nga rënia e Perandorisë. E pavarur dhe e vetmuar Riley (Daisy Ridley), ushtari i penduar Finn (John Boyega) dhe piloti luftarak Poe (Oscar Isaac), fillojnë një aventurë të re të madhe kundër armiqëve, kushtuar Anës së Errët të Forcës, përfshirë edhe kërcënuesin Kylo Ren (Adam Driver). Gjatë rrugës, ata do të takojnë miq të rinj, armiq dhe fytyra të njohura, të tilla si ajo e Ian Solo (Harrison Ford) dhe Princeshës Leia (Carrie Fisher), e cila është bërë një gjeneral.

 

Shënim për:- Star Wars: The Force Awakens 2015 me Titra Shqip

Një kapitull i ndërlidhur programatikisht që merr trilogjinë e parë dhe në mënyrë implicite heq të dytën. Nuk ka politikë dhe nuk ka konflikte ekzistenciale. Është Forca dhe Ana e Errët, beteja spektakolare dhe momente të vogla komike, ka dritë dhe hije. Gjithëçka që ju duhet për të kaluar konceptin e një rilindjeje dhe një “koncept” të ri që në këtë episod të parë të trilogjisë së re ne vetëm mund ta mendojmë.

Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Star Wars: The Force Awakens 2015
Titulli origjinal Star Wars: The Force Awakens
Vlerësimi IMDb 7.8 873,049 vota
Vlerësimi TMDb 7.4 15,852 vota

Regjizori

J.J. Abrams
Regjizori

Aktorët

Mark Hamill isLuke Skywalker
Luke Skywalker
Carrie Fisher isGeneral Leia Organa
General Leia Organa
Adam Driver isKylo Ren / Ben Solo
Kylo Ren / Ben Solo
Oscar Isaac isPoe Dameron
Poe Dameron
Lupita Nyong'o isMaz Kanata
Maz Kanata
Andy Serkis isSupreme Leader Snoke
Supreme Leader Snoke
Domhnall Gleeson isGeneral Hux
General Hux
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Zooey (2021) me Titra Shqip
Midnight in the Switchgrass (2021) me Titra Shqip
Scarlett (2020) me Titra Shqip
The Vindicator (2020)
Perfect Creature 2007
Dark Skies (2013) me Titra Shqip
Doomsdayer 2001
Legion 2010
Escape from Tarkov. Raid. (2021)
Star Trek (2009) me Titra Shqip
American Ninja 1985
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002