Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 11 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002

A Jedi Shall Not Know Anger. Nor Hatred. Nor Love.May. 15, 2002United States142 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Republika e qeverisur nga Kancelari Palpatine hyri në një krizë për shkak të bllokadës së vendosur në planetin Naboo nga Federata; një grup disidentësh të udhëhequr nga Jedi konti Dooku shprehin pakënaqësi me atë që po ndodh.

Disa anëtarë të Senatit kërkojnë që Republikës t’i sigurohet një ushtri e aftë të merret me situatën. Ndërkohë, Amidala – e cila u bë Senatore dhe e kërcënuar nga separatistët – i ka shpëtuar një sulmi: mbrojtja e saj i është besuar Anakin Skywalker. Në një përpjekje për të zbuluar krijuesit e komplotit, Obi-Wan Kenobi mëson për ekzistencën e një ushtrie misterioze të kloneve …

 

Shënim për: Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002 me Titra Shqip

Për njëzet e pesë vjet Lucas ka qenë duke kompozuar dhe retushuar, duke rrëfyer dhe integruar një sagë që vazhdon të transformojë imagjinatën e shikuesve (madje edhe më rebelët) me kërkimet më të përparuara mbi metodat dhe teknikën e prodhimit, duke përmbledhur një trashëgimi të përbashkët morfologjike të përrallave dhe historitë e lashta me serialitetin e kinemasë së origjinës dhe me shpërthimin e përkohshëm të SOAP “sapunëve” televizivë, dhe pastaj duke i kombinuar të gjitha me videolojra dhe lojëra me role që ndihmojnë për të gjeneruar.

Pajisja vizuale nuk shkatërron psikologjitë. Në një sagë – është konstatuar – psikologjia është bihevieriste dhe jo konjitiviste, dhe spektatorët më të dashur i kushtojnë vëmendje zhvillimit simfonik të historisë dhe qepjeve të trilluara.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Titulli origjinal Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
Vlerësimi IMDb 6.5 654,973 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 10,012 vota

Regjizori

George Lucas
Regjizori

Aktorët

Hayden Christensen isAnakin Skywalker
Anakin Skywalker
Ewan McGregor isObi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
Natalie Portman isPadmé Amidala
Padmé Amidala
Christopher Lee isCount Dooku
Count Dooku
Frank Oz isYoda (voice)
Yoda (voice)
Ian McDiarmid isChancellor Palpatine
Chancellor Palpatine
Pernilla August isShmi Skywalker
Shmi Skywalker
Temuera Morrison isJango Fett / Clone Troopers
Jango Fett / Clone Troopers
Jimmy Smits isSenator Bail Organa
Senator Bail Organa
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jumper 2008
Bloodsport II 1996
Ant-Man 2015
Finding ‘Ohana (2021)
Casino Royale 2006
Kickboxer: Retaliation 2018
The New Mutants 2020
Deadpool 2 2018
(T)Raumschiff Surprise – Periode 1 2004
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Doomsdayer 2001
Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip