Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 13 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999

Every generation has a legend. Every journey has a first step. Every saga has a beginning.May. 19, 1999United States136 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Një incident e vendos Palpatine, një politikan me ndikim, në qendër të një konflikti midis Federatës gjigande të Tregtisë dhe planetit paqësor Naboo. Kështu, mbretëresha e re e Naboo e gjen veten të detyruar të zgjedhë nëse do të sakrifikojë idealet e saj kur lufta gllabëron njerëzit e saj. Jedi Master, Qui-Gon Jinn dhe Obi-Wan Kenobi, një kalorës i ri dhe i egër, mbërrijnë për të negociuar marrëveshjen e paqes.

 

Shënim për: – Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999 me Titra Shqip

Filmi është i gjithë një efekt special gjigant, i luajtur nga aktorë të vërtetë, ku çdo tension narrativ, çdo emocion “njerëzor” (i cili gjithashtu ekzistonte në trilogjinë e parë), përfshihet nga shkëlqimi i imazhit dhe kohët e thyera të video lojës. . Nuk ka asnjë sekuencë (përveç asaj të garës së podit, e cila në fakt është më emocionuesja) që të mos ndërpritet dhe ndërthuret vazhdimisht me të tjerët. Duket sikur Lucas, i zhytur në ëndrrën e tij për shumë kohë, e kishte humbur entuziazmin dhe, për fat të keq, kapacitetin instiktiv të historisë.

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Titulli origjinal Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Vlerësimi IMDb 6.5 744,616 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 11,083 vota

Regjizori

George Lucas
Regjizori

Aktorët

Liam Neeson isQui-Gon Jinn
Qui-Gon Jinn
Ewan McGregor isObi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
Natalie Portman isPadmé Amidala
Padmé Amidala
Jake Lloyd isAnakin Skywalker
Anakin Skywalker
Ian McDiarmid isSenator Palpatine
Senator Palpatine
Pernilla August isShmi Skywalker
Shmi Skywalker
Oliver Ford Davies isGovernor Sio Bibble
Governor Sio Bibble
Hugh Quarshie isCaptain Panaka
Captain Panaka
Ahmed Best isJar Jar Binks
Jar Jar Binks
Anthony Daniels isC-3PO (voice)
C-3PO (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

A Man Apart (2003) me Titra Shqip
Breach 2020 me Titra Shqip
Transformers: Dark of the Moon 2011
Raya and the Last Dragon 2021
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) me Titra Shqip
The Man with the Iron Fists 2012
Wanted (2008)
Sniper 2 2002
Shadow in the Cloud 2020
Cyborg 1989 me Titra Shqip
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016) me Titra Shqip
Sherlock Gnomes 2018 me Titra Shqip