Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 31 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Star Wars 1977

Star Wars 1977

A long time ago in a galaxy far, far away...May. 25, 1977United States121 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Lordi despotik Darth Vader ka zhvilluar luftë me një perandori galaktike. Princesha Leia Organa, përfaqësuese e rebelëve, është e burgosura e tij, por ajo ka arritur të vjedhë planet e Yllit të Vdekjes, bazës hapësinore të Lord Vader që mund të shpërbëjë një planet të tërë. Gjenerali Plaku Obi-Wan Kenobi dhe i riu Luke Skywalker lirojnë Princeshën Leia dhe më pas drejtojnë sulmin ndaj Yllit të Vdekjes.

Një aventurë që ndërthur me shkathtësi shijet e perëndimore, mitet e kalorësisë dhe tmerrit. Mjete të mëdha, shumë imagjinatë dhe prodhime teknologjike për një realizim që ka lënë gjurmë në kinemanë amerikane, ripunimin e miteve dhe fantazive nga brenda, dhe hapjen e rrugës për kinemanë e dekadave në vijim, Oscar për kolonën zanore John Williams), skenografia, kostumet, montazhi, tingulli dhe natyrisht efektet speciale.

Një edicion i ri i restauruar me sekuenca të reja u lansua në 1997. Pasuar nga “The Empire Strikes Back” (1980) dhe “Return of the Jedi” (1983), prodhuar nga Lucas dhe drejtuar nga Irvin Kershner dhe Richard Marquand përkatësisht. Në 1999 mbërriti më në fund “Star Wars – The Phantom Menace”, episodi i parë i një trilogjie që tregon preambulën e “Star Wars”.

Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Star Wars 1977
Titulli origjinal Star Wars
Vlerësimi IMDb 8.6 1,254,041 vota
Vlerësimi TMDb 8.2 15,605 vota

Regjizori

George Lucas
Regjizori

Aktorët

Mark Hamill isLuke Skywalker
Luke Skywalker
Carrie Fisher isPrincess Leia Organa
Princess Leia Organa
Peter Cushing isGrand Moff Tarkin
Grand Moff Tarkin
Alec Guinness isObi-Wan
Obi-Wan "Ben" Kenobi
Peter Mayhew isChewbacca
Chewbacca
David Prowse isDarth Vader (performer)
Darth Vader (performer)
James Earl Jones isDarth Vader (voice)
Darth Vader (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Shadow in the Cloud 2020
Blade Runner 2049 (2017) me Titra Shqip
Wonder Woman 2017
Tenet (2020)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Bartkowiak (2021) me Titra Shqip
Spider-Man (2002) me Titra Shqip
The Killer (1989) me Titra Shqip
Star Trek Beyond (2016) me Titra Shqip
Hong Boxing (2020) me Titra Shqip
Planet Hulk (2010) me Titra Shqip
Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) me Titra Shqip