Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 50 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip

Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip

Earth Will FallMay. 05, 2013United States132 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Kur anëtarët e ekuipazhit të Ndërmarrjes (Enterprise) thirren përsëri, ata përballen me një forcë të pamëshirshme terrori brenda organizatës së tyre që ka hedhur në erë flotën dhe gjithçka që ajo përfaqëson, duke e lënë botën në një gjendje krize. Me një qëllim personal për të arritur, Kapiteni Kirk (Chris Pine) kryen një gjueti që shtyn ekuipazhin në një lojë shahu me vdekjen, gjatë së cilës disa lidhje do të forcohen dhe të tjerët do të prishen.

 

Disa fjalë me shumë:

Pas katër serialeve televizive, njëmbëdhjetë filma me metrazh të gjatë dhe ëndrrave të panumërta ndërgalaktike, Star Trek Into Darkness – xhiruar me teknologjinë IMAX dhe në 35 mm anamorfike – është filmi i parë Star Trek që paraqitet në 3D (nën mbikëqyrjen e Corey Tuner dhe me drejtorin e fotografi nga Dan Mindel) dhe vazhdon aventurat që filluan në vitin 2008 në Star Trek – The Future Begins nga JJ Abrams. Në kapitullin e mëparshëm, një grup hulumtuesish të rinj dhe premtues, të sapodalë nga Akademia, filluan udhëtimin e tyre të parë në hapësirë ​​dhe testi u tregua thelbësor për të vlerësuar inteligjencën, besnikërinë dhe aftësitë e tyre, duke zbuluar gjithashtu rivalitete të tmerrshme.

Duke mësuar të mbështeten vetëm te vetja, rekrutët e rinj të Ndërmarrjes (krijuar nga projektuesi i prodhimit Scott Chambliss frymëzuar nga projektuesi francez Pierre Cardin), në mes të shekullit të 23-të, duhet të shkojnë edhe më tej në errësirë ​​dhe të përballen me forcat e liga që kërcënojnë si integritetin e planetit Tokë dhe atë të botëve të papritura.

J.J. Abrams, i cili kombinon vizionin e tij thellësisht njerëzor me botën e sagës së famshme të Ndërmarrjes duke u rilidhur me atë që ai tashmë bëri në Star Trek – E ardhmja fillon dhe përsëri drejton një kombinim të humorit të parespektueshëm, personazheve karizmatikë, imagjinatës pa kufij, efekte speciale dhe veprim i shpejtë. I forcuar nga suksesi i kapitullit të tij të parë, Abrams ka marrë historitë e rekrutëve të rinj në duart e tij, duke u përqëndruar mbi të gjitha në eksplorimin e motiveve që i shtyjnë personazhet të angazhohen në një mision që është unik në vetvete, aq më shumë që përtej inovacioneve teknologjike për të goditur më shumë histori – shkruar nga Robert Orci dhe Alex Kurtzman me Damon Lindelof – janë dilemat personale dhe morale me të cilat duhet të përballen Kirk, Spock, Uhura, Bones, Scotty, Sulu dhe Chekov, fytyra e një armiku shumë të zgjuar për të dyshuar edhe në vetvete.

Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal Star Trek Into Darkness
Vlerësimi IMDb 7.7 467,248 vota
Vlerësimi TMDb 7.3 7,502 vota

Regjizori

J.J. Abrams
Regjizori

Aktorët

Chris Pine isJames T. Kirk
James T. Kirk
Zoe Saldana isNyota Uhura
Nyota Uhura
Karl Urban isDr. Leonard 'Bones' McCoy
Dr. Leonard 'Bones' McCoy
Simon Pegg isMontgomery 'Scotty' Scott
Montgomery 'Scotty' Scott
John Cho isHikaru Sulu
Hikaru Sulu
Benedict Cumberbatch isKhan Noonien Singh
Khan Noonien Singh
Anton Yelchin isPavel Chekov
Pavel Chekov
Bruce Greenwood isChristopher Pike
Christopher Pike
Peter Weller isAlexander Marcus
Alexander Marcus
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Getaway Plan (2017) me Titra Shqip
Injustice (2021) me Titra Shqip
Breach 2020 me Titra Shqip
Zooey (2021) me Titra Shqip
Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)
300 2006
Transformers: The Last Knight 2017
Silent Trigger 1996
Risen (2021) me Titra Shqip
Chinese Speaking Vampires (2021) me Titra Shqip
No Retreat, No Surrender (1986) me Titra Shqip
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 (2014) me Titra Shqip