Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 90 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip

Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip

It’s time to step up.Jun. 28, 2019United States129 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Peter Parker vendos të bashkohet me miqtë e tij Ned, MJ dhe pjesën tjetër të grupit për një pushim evropian. Sidoqoftë, plani i Pjetrit për të lënë Spider-manin në shtëpi ngrihet shpejt kur ai pa dyshim pranon të ndihmojë Nick Fury të zbulojë atë që qëndron pas misterit të sulmeve të krijesave elementale që po bëjnë kërdi në kontinentin e vjetër.

 

Pak fjalë më shumë:

Drejtuar nga Jon Watts dhe shkruar nga Chris McKenna dhe Erik Sommers, Spider-Man: Far From Home tregon kthimin në veprim të Spider-Man i cili, pas ngjarjeve që ndodhën në Avengers: Endgame, sheh angazhimin e tij për të mbrojtur një botë të ndryshuar përgjithmonë që përshkallëzohet. Peter ende mban zi për vdekjen e Tony Stark, mentorit, sakrifica e të cilit lejoi Tokën të fitonte betejën e saj kundër së keqes.

Kudo ku ai shikon, shikon homazhe ndaj heroit të rënë dhe ndjen përgjegjësinë për t’u bërë ai që të gjithë kanë besim. I ngushëlluar nga fjalët e Happy Hogan, shokut të Tonit, Peter është gjithashtu i detyruar të merret me diçka që do të donte të shmangte: Nick Fury është në rrugën e tij për një mision të ri me të cilin përballet. Por i vendosur për të lënë mënjanë alter egon e tij heroike, Peter vendos të largohet me miqtë Ned, MJ dhe pjesën tjetër të grupit për një pushim në Evropë.

Fury nuk dorëzohet dhe me kolegen e re Maria Hill ndjek Piterin në Venecia: këtu, ish-kreu i S.H.I.E.L.D. zbulon se ai ka nevojë për Spider-Man që të përballet me katër krijesa monstruoze, të cilat u shfaqën pas asaj që ndodhi me Avengers, secila përfaqëson katër elementët (Toka, Ajri, Uji dhe Zjarri).

Peter më pas takon Quentin Beck, një super hero nga një botë tjetër i cili është i vendosur (me alter ego e tij Mysterio) të ndalojë krijesat. Larg shtëpisë së tij në Queens dhe zonës së tij të rehatisë, Peter duhet të mbrojë miqtë e tij, të shpëtojë botën dhe të pajtohet me fatin e tij si një super hero.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Matthew J. Lloyd, setet nga Claude Paré, kostumet nga Anna B. Sheppard dhe muzikën nga Michael Giacchino, Spider-Man: Far From Home përsërit personazhet e Marvel krijuar nga Stan Lee dhe Steve Dikto për një histori në gjendje të ndërthurë humorin, veprimin dhe ndjenjat, të gjithë faktorët që kanë karakterizuar gjithnjë universin filmik të lidhur me Spider-Man. Regjisori theksoi: “Ne kemi një mënyrë për të trajtuar disa tema shumë emocionuese, ndërsa u qëndrojmë besnikë toneve të përdorura tashmë në Spider-Man: Homecoming, kapitulli i mëparshëm i aventurave kinematografike të Spider-Man.

Ne padyshim që duhej të merrnim parasysh ngjarjet që ndodhën në Avengers: Endgame dhe e detyruan Peter të merrej me vdekjen e Iron Man dhe faktin që ai nuk është një adoleshent si gjithë të tjerët. Ai ka përgjegjësi ndaj të gjithë botës dhe Nick Fury është atje për ta kujtuar atë, duke ndërprerë pushimet e tij verore për ta shtyrë atë të përballet me një kërcënim të ri dhe të rrezikshëm “.

Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Spider-Man: Far From Home
Vlerësimi IMDb 7.5 350,477 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 9,977 vota

Regjizori

Jon Watts
Regjizori

Aktorët

Tom Holland isPeter Parker / Spider-Man
Peter Parker / Spider-Man
Jake Gyllenhaal isQuentin Beck / Mysterio
Quentin Beck / Mysterio
Marisa Tomei isMay Parker
May Parker
Jon Favreau isHarold
Harold "Happy" Hogan
Zendaya isMichelle
Michelle "MJ" Jones
Jacob Batalon isNed Leeds
Ned Leeds
Tony Revolori isEugene
Eugene "Flash" Thompson
Angourie Rice isBetty Brant
Betty Brant
Remy Hii isBrad Davis
Brad Davis
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Loaded (2008) me Titra Shqip
Ainbo: Spirit of the Amazon (2021) me Titra Shqip
Apache Junction (2021) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
The Prey (2011) me Titra Shqip
Lucy 2014
Wrong Place, Wrong Time 2021
Unknown (2011) me Titra Shqip
Star Wars: The Last Jedi 2017
Dragon Wars (2007) me Titra Shqip
Transporter 3 (2008) me Titra Shqip
Nobody 2021 me Titra Shqip