Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 60 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4evoload.io
Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes (2009)

Nothing escapes him.Dec. 23, 2009United States129 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pasi kapën përfundimisht vrasësin serial Lord Blackwood (Strong), Sherlock Holmes (Downey Jr) dhe partneri i tij besnik Watson (Law) mendojnë me të drejtë se kanë mbyllur me sukses edhe një çështje tjetër. por kur Blackwood shfaqet në mënyrë misterioze, Holmes duhet të fillojë përsëri gjuetinë. Duke luftuar me të dashurën e re të partnerit të tij dhe kreun e Scotland Yard, detektivit do t’i duhet të bashkojë të dhëna që do ta çojnë atë në një rast ku përfshihen vrasës, magji e zezë dhe përqafimi vdekjeprurës i një joshëse misterioze, Irene Adler (McAdams).

 

Shënim për Sherlock Holmes (2009) me titra shqip

Larg ironisë sublime metatextuale të Jetës Private të Sherlock Holmes të Billy Wilder, por edhe nga zemërimi adoleshent i Piramidës së Frikës së Barry Levinson, Richie dhe Silver krijojnë një film të pastër.

 

Kliko këtu për të parë pjesën e dytë të filmit: Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011) me titra shqip

Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Sherlock Holmes (2009)
Titulli origjinal Sherlock Holmes
Vlerësimi IMDb 7.6 592,578 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 11,413 vota

Regjizori

Guy Ritchie
Regjizori

Aktorët

Robert Downey Jr. isSherlock Holmes
Sherlock Holmes
Jude Law isDr. John Watson
Dr. John Watson
Rachel McAdams isIrene Adler
Irene Adler
Mark Strong isLord Henry Blackwood
Lord Henry Blackwood
Eddie Marsan isInspector Lestrade
Inspector Lestrade
Geraldine James isMrs. Hudson
Mrs. Hudson
Kelly Reilly isMary Morstan
Mary Morstan
William Houston isConstable Clark
Constable Clark
Hans Matheson isLord Coward
Lord Coward
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Lucky Luciano (1973) me Titra Shqip
For the Sake of Vicious (2021)
The Spy Who Dumped Me (2018) me Titra Shqip
I’m Your Woman 2020 me Titra Shqip
A Dark Foe (2021) me Titra Shqip
House of Flying Daggers (2004) me Titra Shqip
The Usual Suspects 1995
The Shamer’s Daughter II: The Serpent Gift (2019) me Titra Shqip
Army of One 2020 me Titra Shqip
Gorgeous 1999 me Titra Shqip
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) me Titra Shqip
G.I. Joe: Retaliation 2013 me Titra Shqip