Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 75 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Seven Samurai 1954

Seven Samurai 1954

The Mighty Warriors Who Became the Seven National Heroes of a Small TownApr. 26, 1954Japan207 Min.N/A
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në Japoni në shekullin e gjashtëmbëdhjetë, disa fermerë, për të mbrojtur veten nga brigandët që sulmojnë vendin e shkatërruar nga luftërat civile, investojnë kursimet e tyre të përulura dhe dërgojnë njërin prej tyre në qytet për të punësuar disa samurai për të mbrojtur tokat e tyre. Ushtarët dhe fshatarët do të duhet të kapërcejnë dallimet klasore dhe të gjejnë një ideal të përbashkët.

Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Seven Samurai 1954
Titulli origjinal 七人の侍
Vlerësimi IMDb 8.6 322,021 vota
Vlerësimi TMDb 8.4 2,288 vota

Regjizori

Aktorët

Takashi Shimura isKambei Shimada
Kambei Shimada
Yoshio Inaba isGorobei Katayama
Gorobei Katayama
Minoru Chiaki isHeihachi Hayashida
Heihachi Hayashida
Daisuke Katō isShichiroji
Shichiroji
Isao Kimura isKatsushiro Okamoto
Katsushiro Okamoto
Yukiko Shimazaki isRikichi's Wife
Rikichi's Wife
Kamatari Fujiwara isManzô - Father of Shino
Manzô - Father of Shino
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

28 Hotel Rooms (2012) me Titra Shqip
Mr. Nice (2010) me Titra Shqip
The Hole (2001) me Titra Shqip
Iron Man 2 (2010) me Titra Shqip
Gaia (2021) me Titra Shqip
Cherry 2021
Our Lady of San Juan, Four Centuries of Miracles (2021) me Titra Shqip
Flashback (2021) me Titra Shqip
News of the World 2020
Love Actually (2003) me Titra Shqip
The Woman in the Window (2021)
Room in Rome (2010) me Titra Shqip