Çfarë problemi ka?

KUJDES!! - Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Zgjidh Serverin 51 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Rose Island 2020

Rose Island 2020

Dec. 09, 2020Italy120 Min.TV-14
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në vitin 1968, inxhinier Giorgio Rosa themeloi shtetin e pavarur të quajtur “Ishulli i Trëndafilave” në brigjet e Riminit, i ndërtuar në një platformë jashtë ujërave territoriale, me Esperanto si gjuhë zyrtare. Autoritetet italiane nuk e pritën mirë këtë gjë, sepse mikronimi u pa si e dobishme për të mos paguar taksat mbi të ardhurat e marra falë ardhjes së turistëve të shumtë dhe njerëzve kuriozë.

Rose Island 2020
Rose Island 2020
Rose Island 2020
Rose Island 2020
Rose Island 2020
Titulli origjinal L'incredibile storia dell'isola delle rose
Vlerësimi IMDb 7 15,283 vota
Vlerësimi TMDb 7.1 763 vota

Regjizori

Aktorët

Elio Germano isGiorgio Rosa
Giorgio Rosa
Fabrizio Bentivoglio isFranco Restivo
Franco Restivo
François Cluzet isJean Baptiste Toma'
Jean Baptiste Toma'
Tom Wlaschiha isW.R. Neumann
W.R. Neumann
Luca Zingaretti isGiovanni Leone
Giovanni Leone
Leonardo Lidi isMaurizio Orlandini
Maurizio Orlandini
Fabrizio Rongione isMonsieur Carlozzi
Monsieur Carlozzi
Marco Pancrazi isBruno Spaggiari
Bruno Spaggiari
Andrea Pennacchi isUlisse Rosa
Ulisse Rosa
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Invisible Boy (2014) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Sherlock: The Abominable Bride 2016 me Titra Shqip
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) me Titra Shqip
Game of Death (1978) me Titra Shqip
The Hollow Point (2016) me Titra Shqip
Hot Pursuit (2015) me Titra Shqip
Sniper: Ghost Shooter 2016
Decadencia (2015) me Titra Shqip
Locked Down 2021
In the Heights (2021) me Titra Shqip
Breaking the Surface (2006) me Titra Shqip