Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 32 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Return of the Jedi 1983

Return of the Jedi 1983

The Empire Falls...May. 25, 1983United States135 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Luke Skywalker (Hamill) ka kohë që lufton me perandorinë e keqe me miqtë e tij, duke përfshirë aventurierin Han Solo (Ford). Ata po përgatiten për përballjen përfundimtare dhe Luka mëson se Dart Vader i tmerrshëm, armiku më i madh i protestuesve, është në të vërtetë babai i tij.

Kryengritja është e pasuksesshme dhe Luka kapet nga trupat e perandorit të cilët përpiqen ta sjellin të riun në anën e tij. Por Luka nuk dorëzohet, ai dëshiron të vrasë tiranin dhe për ta bërë këtë ai lufton me babanë e tij dhe e plagos rëndë.

Episodi i tretë dhe i fundit i trilogjisë të viteve 80′ “Luftërat e Yjeve” krijuar nga George Lucas: efekte speciale të kuruara me përpikmëri dhe një histori që përfshin të gjitha pasazhet tradicionale të kinemasë aventureske.

Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Return of the Jedi 1983
Titulli origjinal Return of the Jedi
Vlerësimi IMDb 8.3 968,569 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 11,410 vota

Regjizori

George Lucas
Regjizori

Aktorët

Mark Hamill isLuke Skywalker
Luke Skywalker
Carrie Fisher isPrincess Leia
Princess Leia
Billy Dee Williams isLando Calrissian
Lando Calrissian
Peter Mayhew isChewbacca
Chewbacca
Sebastian Shaw isAnakin Skywalker
Anakin Skywalker
Ian McDiarmid isThe Emperor
The Emperor
Frank Oz isYoda (voice)
Yoda (voice)
James Earl Jones isVoice of Darth Vader (voice)
Voice of Darth Vader (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Interview with a Hitman (2012) me Titra Shqip
The Dark Knight Rises (2012) me Titra Shqip
Legion 2010
Rose Island 2020
Free Guy 2021 me Titra Shqip
The Night Comes for Us (2018) me Titra Shqip
Terminator Salvation 2009
The Hole (2009) me Titra Shqip
Mission: Impossible – Fallout (2018) me Titra Shqip
Rush Hour 2 2001
The Crow (1994) me Titra Shqip
Hitman: Agent 47 (2015) me Titra Shqip