Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 114 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Reminiscence (2021) me Titra Shqip

Reminiscence (2021) me Titra Shqip

Mos shiko prapa.Aug. 18, 2021USA148 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Në të ardhmen e afërt, Nicolas Bannister ka një biznes që lejon klientët e tij të rijetojnë të gjitha kujtimet që duan. Jeta e tij ndryshon kur takon Mae, një grua që e konsulton vetëm për të kujtuar se ku i la çelësat. Së shpejti lind një histori dashurie pasionante. Sidoqoftë, një ditë Mae zhduket pa asnjë arsye dhe Nick është i shkatërruar. Ai pastaj do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta gjetur atë, madje edhe duke u kthyer pas në kohë për të gjetur se çfarë të vërtete qëndron pas gruas me të cilën është çmendurisht i dashuruar.

 

 

Disa fjalë më shumë rreth filmit

FRAGMENTET NGA E KALUARA – REMINISCENCE: PO SIKUR TË PËRJETONIM TË KALUARËN?

Drejtuar dhe skenarizuar nga Lisa Joy, Fragmente nga e kaluara – Reminiscence tregon historinë e Nick Bannister, një hetues privat i mendjes i cili arrin të thellohet në botën e errët dhe interesante të së kaluarës së klientëve të tij, duke i ndihmuar ata të kenë akses në kujtimet e humbura. Duke jetuar buzë bregut të mbytur të Miamit, jeta e tij ndryshon përgjithmonë kur takon një kliente të re, Mae, e cila e kontakton atë me një çështje të thjeshtë: humbjen e një sendi. Por së shpejti gjithçka kthehet në një obsesion të rrezikshëm. Ndërsa Bannister përpiqet të hetojë zhdukjen e Mae, ai zbulon një komplot të dhunshëm dhe në fund do t’i duhet t’i përgjigjet pyetjes: sa larg mund të shkojë për t’i mbajtur njerëzit që duam afër?

 

Me drejtimin e fotografisë nga Paul Cameron, skenat nga Howard Cummings, kostumet e Jennifer Starzyk dhe muzikën nga Ramin Djawadi, Fragmente nga e kaluara – Reminiscence vë në skenë një skenar origjinal që ndërthur fantashkencën, dramën dhe thrillerin. Regjisori dhe skenaristi Joy shpjegoi: “Shkrova Fragmente nga e kaluara – Reminiscence në një kohë kur isha në një udhëkryq të jetës sime, në gjysmë të rrugës midis ngjarjeve që fillonin dhe atyre që do të përfundonin, mes jetës dhe vdekjes. Në atë kohë, Isha shtatzënë me fëmijën tim të parë dhe isha plot shpresë, pritje dhe dridhje për aventurën e re të nënës që më priste. Pastaj, në vend të kësaj, mora një telefonatë që më njoftonte për vdekjen e gjyshit tim të dashur. Unë do të doja të them nja dy fjalë për atë. Gjyshi im jetoi gjithë jetën në veri të Anglisë, në një rajon minierash kodrinor ku ka vetëm shtëpi modeste. Shtëpia e tij e vogël, e vendosur në male, si të gjithë të tjerat në zonë, ishte e mirë- mbajtur dhe modeste, përveç një objekti të pamundur: një pllakë ari e gdhendur me mbishkrimin “Suki Lin.” Një pllakë e tillë më magjepsi kur isha fëmijë. Dukej se shënonte hyrjen në një pallat madhështor dhe jo atë të një shtëpie modeste prej guri. Shpesh e pyesja gjyshin tim se çfarë do të thoshte “Suki Lin”, por ai kurrë nuk më përgjigjej, ai vetëm thoshte se i pëlqente tingulli i atyre fjalëve. ”

 

“Pasi gjyshi im vdiq, unë u ktheva në Angli për të zbrazur shtëpinë e tij,” vazhdoi Joy. “Ndërsa rregulloja papafingo dhe rregulloja gjërat e tij, hasa në një fotografi bardh e zi, e cila mund të ketë qenë rreth gjashtëdhjetë vjeçare. Edhe pse ishte e rrudhur dhe pak e zbehur, fytyra e një gruaje të re me flokë të errët që buzëqeshte ndërsa ajo shikonte objektivin. Pas fotografisë, gjyshi im shkroi emrin “Suki Lin”. Më në fund kisha zbuluar origjinën e atyre fjalëve. Ajo grua e bukur, nga një epokë tjetër, ishte padyshim shumë e rëndësishme për të. Unë vetëm mund imagjinoni natyrën e marrëdhënies së tyre, por unë kurrë nuk do ta di të vërtetën. Realiteti i asaj që ndodhi jetoi vetëm në kujtimet e tyre. ”

 

Ajo përfundoi: “Ata thonë se ne të gjithë vdesim dy herë. Herën e parë kur largohemi nga Toka. E dyta kur kujtimet e atyre që vdesin zhduken përgjithmonë. Pas zhdukjes së gjyshit tim, historia që ai kishte me atë grua jeton në kujtesën e një personi, Suki Lin, kudo që të jetë, kushdo që të jetë dhe nëse, natyrisht, është ende gjallë. Menjëherë pasi zbulova foton e Suki Lin, linda vajzën time. Mbaj mend që e mbaja pranë meje natën në errësirën e dhoma ime dhe unë doja që ai moment të zgjaste përgjithmonë. Unë u përpoqa të ngulit kujtimin e saj në mendjen time, tingullin e frymës së saj, erën e flokëve të saj, ndjenjën e dhënë nga duart e saj të vogla që më mbanin gishtin … në atë momentin që zemra ime ishte gjithashtu pak e trishtuar: e dija se sado që u përpoqa t’i kujtoja me saktësi ato momente, kurrë nuk do të kisha sukses. Kujtimet zbehen. Ne shikojmë prapa përmes një vello subjektiviteti. Ju kurrë nuk mundeni të rijetoni plotësisht atë që ka ndodhur para shumë kohësh. Filmi lindi nga një pyetje e thjeshtë: po sikur të bëhej e mundur për ta bërë atë gjë? “.

Reminiscence (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Reminiscence
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Ant-Man 2015
The Empire Strikes Back 1980
The Kid Detective 2020
Fifty Shades Darker (2017) me Titra Shqip
Don’t Look Back (2009) me Titra Shqip
Occupation: Rainfall (2021) me Titra Shqip
Chaos Walking 2021
The Superdeep (2020) me Titra Shqip
Cocktail (2012) me Titra Shqip
(T)Raumschiff Surprise – Periode 1 2004
Jindabyne 2006
The Kissing Booth 3 (2021) me Titra Shqip