Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 12 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Raiders of the Lost Ark 1981

Raiders of the Lost Ark 1981

Indiana Jones - the new hero from the creators of JAWS and STAR WARS.Jun. 12, 1981United States115 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Duke i shpëtuar një aventure në pyjet e Amazonës, Indiana Jones, arkeolog dhe aventurier, u nis për të kërkuar Arkën e Besëlidhjes së Moisiut, në gjurmët e së cilës gjenden edhe emisarët e Hitlerit (ne jemi në vitin 1936). Duke arritur në Egjipt ai gjen Arkën e humbur në një pus të populluar nga gjarpërinjtë, por zbulohet nga gjermanët që marrin në zotërim Arkën dhe mbyllin Jones brenda pusit. Indiana arratiset, niset në ndjekje të gjermanëve dhe, pas aventurave të ndryshme, i arrin ata në ishullin e fshehtë, ku arka mitike do të hapet. Filmi është një seri e pandërprerë e rreziqeve vdekjeprurëse, ndjekjeve dhe kthesave. Është sikur Spielberg, i frymëzuar nga serialet e vjetra aventureske të viteve 1930, të kishte ngjeshur pesëdhjetë episode të ndryshme në një film të vetëm. Harrison Ford gjen rolin e jetës së tij dhe Spielberg mbledh një shumë parash të paimagjinueshme. Oskar për skenografi, montazh, zë dhe efekte speciale. Dy vazhdime, gjithashtu të xhiruara nga Spielberg.

Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Raiders of the Lost Ark 1981
Titulli origjinal Raiders of the Lost Ark
Vlerësimi IMDb 8.4 899,677 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 9,170 vota

Regjizori

Aktorët

Harrison Ford isIndiana Jones
Indiana Jones
Karen Allen isMarion Ravenwood
Marion Ravenwood
Paul Freeman isDr. René Belloq
Dr. René Belloq
Ronald Lacey isMajor Arnold Toht
Major Arnold Toht
Wolf Kahler isColonel Dietrich
Colonel Dietrich
Denholm Elliott isDr. Marcus Brody
Dr. Marcus Brody
Vic Tablian isBarranca / Monkey Man
Barranca / Monkey Man
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Sniper: Assassin’s End 2020
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Star Wars: The Force Awakens 2015
Tom Clancy’s Without Remorse 2021
The Yin Yang Master 2021
Silent Trigger 1996
Poseidon 2006
King Kong 2005
American Ninja 3: Blood Hunt 1989
Frontier(s) 2007
Clash of the Titans 2010
Boss Level (2021) me Titra Shqip