Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 23 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Prometheus (2012) me Titra Shqip

Prometheus (2012) me Titra Shqip

Kërkimi për fillimin tonë mund të çojë në fundin tonë.May. 30, 2012United Kingdom124 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në të ardhmen e afërt, një ekip studiuesish nga një trup korporativ, në të cilin punon Meredith Vickers (Charlize Theron), zbulon një gjurmë që çon drejtpërdrejt në origjinën dhe shfaqjen e parë të njerëzimit në Tokë. Ajo që ata gjejnë në duart e tyre, megjithatë, i çon ata në një udhëtim në një zonë të largët dhe të errët të universit, ku ata do të duhet të përplasen me diçka që kërcënon mbijetesën e gjithë njerëzimit.

 

 

Prometheus – Për çfarë bëhet fjalë?

PROMETEUSI: SFIDA KUNDËR ZOTËRVE

Rivendosësi i trillimeve shkencore të Alien dhe Blade Runner, me Prometheus Ridley Scott kthehet tridhjetë vjet më vonë në zhanrin që e bëri atë më të famshëm. Me përzierjen e shkencës, frikës, veprimit dhe emocioneve të Prometeut, Scott krijon një mitologji të re, në të cilën një ekip eksploruesish, pasi zbulojnë një çelës për origjinën e njerëzimit në Tokë, nisin një udhëtim në skajet më të errëta të universit. në bordin e anijes kozmike Prometheus. Ambientet për filmin tashmë janë në një ksenomorf të shikuar në Alien dhe të cilat publiku i harron menjëherë pas shpërthimit të tij.

 

Kjo qenie misterioze, një kalorës hapësinor, u kthye në mendjen e Scott, dhe ai mori sugjerimin për të filluar Prometeun dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve si “Kush ishte ai? Nga erdhi? Cili ishte misioni i tij? Çfarë lloj teknologjie kishte në posedimin e tij? “. Kështu filloi si një parathënie për sagën Alien, Prometeu, megjithatë, menjëherë merr një kthesë të ndryshme dhe vendos ide të gjera dhe provokuese: gjatë një udhëtimi për të takuar atë që ata besojnë se u dha origjinën, anëtarët e ekspeditës Prometheus dhe koorporatës që financon misionin e tyre shumë të shtrenjtë e gjejnë veten duke sfiduar perënditë. Dhe si në mitin grek, nga i cili anija kozmike merr emrin, sfidimi i perëndive do të sjellë një çmim të lartë për t’u paguar.

Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Prometheus (2012) me Titra Shqip
Titulli origjinal Prometheus
Vlerësimi IMDb 7 583,363 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 9,649 vota

Regjizori

Ridley Scott
Regjizori

Aktorët

Noomi Rapace isDr. Elizabeth Shaw
Dr. Elizabeth Shaw
Charlize Theron isMeredith Vickers
Meredith Vickers
Logan Marshall-Green isCharlie Holloway
Charlie Holloway
Guy Pearce isPeter Weyland
Peter Weyland
Rafe Spall isMillburn
Millburn
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Venom: Let There Be Carnage (2021) me Titra Shqip
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016) me Titra Shqip
Clash of the Titans 2010
Inland Empire 2006
The Bourne Identity 2002
Monster Hunter 2020 me titra shqip
Batman: Soul of the Dragon 2021
Iron Man 3 (2013) me Titra Shqip
Frequently Asked Questions About Time Travel (2009) me Titra Shqip
Reminiscence (2021) me Titra Shqip