Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 11 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Pearl Harbor 2001

Pearl Harbor 2001

It takes a moment to change history. It takes love to change lives.May. 21, 2001United States183 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Dhjetor 1941, aeroplanët e Admiralit Yamamoto filluan një sulm vdekjeprurës ndaj anijeve dhe forcave të armatosura me bazë në Pearl Harbor. Rafe dhe Danny, dy pilotë që u rritën së bashku dhe që mësuan të fluturojnë duke drejtuar aeroplanë për të ujitur fushat, shohin që miqësia e tyre solide të vihet në provë. Në fakt, të dy janë të dashuruar me të njëjtën grua, një infermiere.

 

Shënim

Çifti i pafytyrë i formuar nga producenti Jerry Bruckheimer dhe drejtori i ndërtuesit të teknikëve Michael Bay nis një sulm pabesisht ndaj një kapitulli themelor të imagjinatës amerikane me një film pompoz, shumë të gjatë me shaka më shkatërruese sesa bombat që bien nga kompjuterat dhe me personazhe pa nuanca. Filmi fitoi një Oskar për Efektet më të mira Tingullore.

Pearl Harbor 2001
Pearl Harbor 2001
Pearl Harbor 2001
Pearl Harbor 2001
Pearl Harbor 2001
Titulli origjinal Pearl Harbor
Vlerësimi IMDb 6.2 315,628 vota
Vlerësimi TMDb 6.9 4,787 vota

Regjizori

Michael Bay
Regjizori

Aktorët

Ben Affleck isRafe McCawley
Rafe McCawley
Kate Beckinsale isEvelyn Johnson
Evelyn Johnson
Josh Hartnett isDanny Walker
Danny Walker
Cuba Gooding Jr. isDoris Miller
Doris Miller
Jon Voight isFranklin D. Roosevelt
Franklin D. Roosevelt
Tom Sizemore isEarl Sistern
Earl Sistern
Alec Baldwin isJames Doolittle
James Doolittle
Ewen Bremner isRed Winkle
Red Winkle
William Lee Scott isBilly Thompson
Billy Thompson
Greg Zola isAnthony Fusco
Anthony Fusco
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Last Shift 2020
The Woman in the Window (2021)
Another Round 2020 me Titra Shqip
Exodus: Gods and Kings 2014
Suburra (2015)
Stowaway 2021
Immortals 2011
12 Angry Men (1957) me Titra Shqip
City Lights (1931)
Ferry (2021)
Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip
Out of Time (2003)