Çfarë problemi ka?

KUJDES!! - Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Zgjidh Serverin 237 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Mortal Kombat 2021

Mortal Kombat 2021

Get over here.Apr. 07, 2021United States110 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Cole e gjen veten në një situatë të keqe. Një lloj luftëtari i turpëruar i arteve marciale të përziera, ai dikur ishte një kampion që besonte në vetvete dhe shpresonte se mund të bënte një karrierë. Gjithçka tani ka humbur, por shfaqja e një shenjë misterioze në gjoksin e tij e shtyn atë të kërkojë origjinën e tij të vërtetë.

 

Mortal Kombat 2021 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Simon McQuoid dhe skenar nga Greg Russo dhe Dave Callaham, Mortal Kombat tregon historinë e Cole Young, një kampion i MMA i cili, i mësuar të rrihet për para, nuk është në dijeni të trashëgimisë së tij dhe gjithashtu pse Perandori i Jashtëm Shang Tsung dërgoi luftëtar e tij më të mirë, Sub-Zero dhe Cryomancers të tjerë të botës tjetër, për ta gjuajtur atë.

I shqetësuar për sigurinë e familjes së tij, Cole niset në kërkim të Sonya Blade, kreu i Jax, një Majore e Forcave Speciale e cila gjithashtu mban të njëjtën shenjë të dragoit me të cilën Cole lindi. Shumë shpejt, ai e gjen veten në tempullin e Lord Raiden, Zotit antik dhe Mbrojtësit të Tokës, i cili siguron strehim për të gjithë ata që mbajnë një shenjë si ai. Këtu, Cole stërvitet me luftëtarë të stimuar si Liu Kang, Kung Lao dhe mercenarin e paepur Kano, duke u përgatitur për të luftuar me kampionët më të mëdhenj në Tokë, kundër armiqve të Botës së Përtejme, në një betejë ku fati i botës është në rrezik.

A do të jetë Cole i motivuar mjaftueshëm për të lëshuar arkanën e tij (fuqinë e madhe që mban brenda shpirtit të tij) në kohë jo vetëm për të shpëtuar familjen e tij, por edhe për të mposhtur njëherë e përgjithmonë Outworld?

Me fotografi nga Germain McMicking, skenografia nga Naaman Marshall, kostumet nga Cappi Ireland dhe muzikë nga Benjamin Wallfisch, Mortal Kombat bazohet në lojën video me të njëjtin emër krijuar nga Ed Boon dhe John Tobias. Përshtatja e fenomenit planetar që kohët e fundit pa lojën më të mirë video në historinë e saj me Mortal Kombat 11, filmi paraqet një aventurë në të cilën Mbretëria e Tokës thirret për të rekrutuar një bandë luftëtarësh, për të cilën nuk ishte thirrur kurrë më parë , për të sulmuar armiqtë e tmerrshëm të Botës së Përtejme.

E gjithë gjëja fillon nga momenti kur Cole Young, protagonisti, zbulon fatin e tij të vërtetë: të bashkohet me një bandë luftëtarësh të zgjedhur me kujdes dhe të përgatitet për një luftë shumë më të tmerrshme sesa ndeshjet e arteve marciale që është mësuar. Në duart e grupit është e ardhmja e Tokës.

Regjisori tha: “Me adaptimin tonë dëshironim që së pari t’i qëndrojmë besnikë lojërave video dhe të respektojmë adhuruesit e saj në orën e parë. Por ne gjithashtu dëshironim të krijonim një aventurë emocionuese për të gjithë ata që nuk kanë pasur kurrë lidhje me sagën. Qëllimi ishte të ndërtojmë një aventurë në të cilën nuk ka pika të vdekura dhe në të njëjtën kohë t’i japim një hov të ri sagës duke përdorur një spektakël që nuk është parë në ekranin e madh për një kohë të gjatë. Që nga supozimi themelor i Mortal Kombat është përplasja e dy botëve përmes luftimeve trup me trup, ne donim të bënim luftime pa ndonjë zbritje, karakteristika kryesore e të cilave është brutaliteti. Është një dhunë që nuk është qëllim në vetvete: pasi të keni hyrë në logjikë e personazheve dhe nëse i kuptojnë arsyet, përpjekjet gjejnë kuptimet e tyre dhe pse-të e tyre “.

Fjalët e regjisorit përsëriten nga ato të producentit James Wan: “Përshtatja e parë e lojës video mbërriti në kinema gati tridhjetë vjet më parë. Ishte koha për të riinvestuar në sagë dhe për ta bërë këtë duke marrë parasysh teknologjitë moderne, të cilat lejojnë të bëhet gjithçka më e frikshme dhe e përgjakshme. Duke bërë këtë, ishte e mundur të afroheshim me një brez të tërë fëmijësh që nuk dinë domosdoshmërisht atë që pamë ne kur ishim të rinj. N padyshim që nuk donim të bënit një xhirim të vitit 1995 ose të tallemi me fansat më të fiksuar: thjesht na duhej një dramë solide me të cilën të lidheshim dhe t’i jepnim jetë të re luftimeve “.

Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Mortal Kombat 2021
Titulli origjinal Mortal Kombat
Vlerësimi IMDb 6.2 111,346 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 2,959 vota

Regjizori

P.J. Voeten
Regjizori

Aktorët

Lewis Tan isCole Young
Cole Young
Jessica McNamee isSonya Blade
Sonya Blade
Tadanobu Asano isLord Raiden
Lord Raiden
Mehcad Brooks isJackson 'Jax' Briggs
Jackson 'Jax' Briggs
Ludi Lin isLiu Kang
Liu Kang
Ng Chin Han isShang Tsung
Shang Tsung
Joe Taslim isBi-Han / Sub-Zero
Bi-Han / Sub-Zero
Hiroyuki Sanada isHanzo Hasashi / Scorpion
Hanzo Hasashi / Scorpion
Max Huang isKung Lao
Kung Lao
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

You Don’t Mess with the Zohan (2008) me Titra Shqip
Descendants 3 (2019) me Titra Shqip
Clash of the Titans 2010
Shershaah (2021) me Titra Shqip
The Love Witch (2016) me Titra Shqip
Blue Miracle (2021) me Titra Shqip
Life of Pi (2012) me Titra Shqip
The Amazing Spider-Man (2012) me Titra Shqip
Rambo: First Blood (1982) me Titra Shqip
The Last Samurai (2003) me Titra Shqip
Fear and Loathing in Las Vegas (1998) me Titra Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip