Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 13 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip

Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip

Prisni përsëri të pamundurën.May. 24, 2000United States123 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Agjenti Ethan Hunt është gati të dalë në fushë për herë të dytë. Me gjenin kompjuterik Luther Stickell në krah dhe një hajdute simpatike në zemër, misioni i tij është të ndalojë përhapjen e një virusi vdekjeprurës kompjuterik që kërcënon të gjunjëzojë botën.

 

 

Kuriozitet

Misioni: Impossible II ishte një sukses i madh në arka, duke fituar gjithsej rreth 545 milion dollarë, shumë më lart se buxheti i zotuar, i vlerësuar në 125 milion dollarë, nga të cilët 20 milion shkuan për Tom Cruise. Shifra është më e ulët se ajo e marrë në filmin e mëparshëm për të cilin ai ishte paguar 70 milion dollarë. Në të kundërt, për Misionin: Impossible II, aktori mori një përqindje të të ardhurave. Për më tepër, për interpretimin e tij, Tom Cruise nuk donte marifete as në skenat më të rrezikshme dhe më kërkuese; skena e hapjes në një faqe shkëmbore në Utah është një shembull dhe u xhirua pa asnjë lloj mbrojtje, përveç një parzmore të padukshme.

 

Mission: Impossible II ishte filmi i parë për të cilin Metallica pranoi të shkruante një këngë, I Disappear, nga e cila një version jo i plotë u shfaq në Napster, duke shkaktuar çështjen e famshme gjyqësore “Metallica v Napster”.

Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Titulli origjinal Mission: Impossible II
Vlerësimi IMDb 6.1 320,582 vota
Vlerësimi TMDb 6.1 4,829 vota

Regjizori

John Woo
Regjizori

Aktorët

Tom Cruise isEthan Hunt
Ethan Hunt
Dougray Scott isSean Ambrose
Sean Ambrose
Thandiwe Newton isNyah Nordoff-Hall
Nyah Nordoff-Hall
Ving Rhames isLuther Stickell
Luther Stickell
John Polson isBilly Baird
Billy Baird
Brendan Gleeson isJohn C. McCloy
John C. McCloy
Rade Šerbedžija isDr. Nekhorvich
Dr. Nekhorvich
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Dangerous Medicine (2021) me Titra Shqip
Dark Tides (1998) me Titra Shqip
COVID-21: Lethal Virus (2021) me Titra Shqip
Black Bear 2020
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Poseidon 2006
The Thaw 2009 me Titra Shqip
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984
The Hole (2001) me Titra Shqip
Naandhi 2021
Silk Road (2021) me Titra Shqip
Dominion: Prequel to the Exorcist (2005) me Titra Shqip