Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 13 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Mama (2013) me Titra Shqip

Mama (2013) me Titra Shqip

Dashuria e një nëne është e përjetshme.Jan. 17, 2013Canada100 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Motrat e vogla Victoria dhe Lilly u zhdukën pa lënë gjurmë në të njëjtën ditë që prindërit e tyre u vranë. Pesë vjet më vonë, ato gjenden duke jetuar në një shtëpi të rrënuar në pyll dhe iu besuan xhaxhait të tyre Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) dhe të dashurës së tij Annabel (Jessica Chastain). Ndërsa përpiqet t’i bëjë dy vajzat të udhëheqin një ekzistencë normale, Annabel kupton se diçka nuk është në rregull me to dhe është e bindur se ekziston një prani e çuditshme në shtëpinë e tyre. Kështu fillon të bëjë një mijë pyetje se si Victoria dhe Lilly arritën të mbijetojnë vetëm dhe kush mund t’i ketë ndihmuar ato. Ajo së shpejti do të kuptojë se po përballet me një shpirt të lig që është i gatshëm të bëjë gjithçka për të mbrojtur vajzat “e saj”.

 

 

Disa fjalë më shumë:

Mama (2013) është filmi i parë me metrazh të gjatë me regji të Andreas Muschietti i cili, me prodhimin ekzekutiv të Guillermo Del Toro pas tij, shtrihet historia e treguar tashmë në 2008 në filmin e shkurtër Mama, shkruar nga Muschietti së bashku me motrën e tij Barbara. Shkrepur në një ditë të vetme në 2006 dhe punuar në post-produksion për dy vjet, filmi i shkurtër lindi si një ushtrim i thjeshtë në stil, i dobishëm për Muschietti për të demonstruar se ai është në gjendje të krijojë jo vetëm reklama me humor, por edhe diçka të errët dhe të zymtë. . Në Mama ishte fjala për Victoria dhe Lilly, dy vajza të vogla të bllokuara në shtëpinë e tyre dhe të tmerruara nga një krijesë fantazmë e njohur vetëm si “mami” e cila i ndjek ato derisa t’i bllokojë në fund të një korridori. Suksesi i gjetur në festivalet e ndryshme ndërkombëtare në të cilat u prezantua Mama – që i atribuohet shkurtësisë, por edhe shfrytëzimit të një arketipi fillestar siç është ai i nënës posesive – tërhoqi vëmendjen e Guillermo del Toro, i cili u impresionua këndshëm nga Vendimi i Muschietti për të bërë, si në traditën e përrallave të Evropës Lindore, dy vajza të vogla protagoniste të një historie intensive të frikës.

Për hartimin e skenarit për Mama, vëllezërit Muschietti u bashkuan nga Neil Cross (autor i serialit televiziv Luther) dhe rezultati i bashkëpunimit të tyre çoi në një version të ri të peripecive të Victoria dhe Lilly, duke u ndeshur me domosdoshmërinë kryesore. që nënat duhet të mbrojnë krijesat e tyre.

Mama (2013) me Titra Shqip
Mama (2013) me Titra Shqip
Mama (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal Mama
Vlerësimi IMDb 6.2 171,342 vota
Vlerësimi TMDb 6.2 3,282 vota

Regjizori

Aktorët

Megan Charpentier isVictoria Desange
Victoria Desange
Isabelle Nélisse isLilly Desange
Lilly Desange
Daniel Kash isDr. Dreyfuss
Dr. Dreyfuss
Melina Matthews isMama (voice)
Mama (voice)
Morgan McGarry isYoung Victoria
Young Victoria
Javier Botet isMama (body)
Mama (body)
Jane Moffat isJean Podolski / Mama (Voice)
Jean Podolski / Mama (Voice)
David Fox isBurnsie
Burnsie
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Unhealer (2020) me Titra Shqip
Army of the Dead 2021 me Titra Shqip
The Seventh Day 2021
The Night House (2021) me Titra Shqip
Hannibal 2001
Babysitter Must Die (2020) me Titra Shqip
Sleepy Hollow (1999) me Titra Shqip
Alien Raiders (2008) me Titra Shqip
Pandorum 2009
Miranda Veil (2020) me Titra Shqip
The Clovehitch Killer (2018)
Escape Room (2019) me Titra Shqip