Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 2198 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.ws
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4playersb.com
Luca (2021) me Dublim Shqip

Luca (2021) me Dublim Shqip

Jun. 17, 2021United States95 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
8.2 5 vota

Përshkrimi i Filmit

Luca është një fëmijë i ndrojtur, i arsimuar, introvert dhe që respekton rregullat, i cili ka një dëshirë të fshehtë për të parë botën dhe për të mësuar gjithçka që mundet për të. Por, gjatë gjithë jetës së tij, atij i është thënë se përbindëshat e detit nuk duhet të dalin kurrë në sipërfaqe dhe të dalin nga uji, ku duket se po ndodhin të gjitha gjërat më të lezetshme. Prandaj nuk është për t’u habitur që Luca është magjepsur fshehurazi nga të gjitha gjërat që kanë të bëjnë me njerëzit. Kurioziteti i tij ndizet veçanërisht kur zbulon objekte që janë zhytur në det nga sipërfaqja. Luca nuk di asgjë për botën në sipërfaqe. Pra, këto objekte janë pamje të vogla të një bote tjetër, sikur të ishin objekte që vinin nga ulja e një jashtëtokësori në Tokë. Ai është një fëmijë plot imagjinatë, kështu që kur takon Alberton, i cili i njeh vërtet këto objekte, Luca ndihet vërtet i magjepsur .

Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Luca (2021) me Dublim Shqip
Titulli origjinal Luca
Vlerësimi IMDb 7.6 21,838 vota
Vlerësimi TMDb 8.2 955 vota

Regjizori

Aktorët

Jacob Tremblay isLuca Paguro (voice)
Luca Paguro (voice)
Jack Dylan Grazer isAlberto Scorfano (voice)
Alberto Scorfano (voice)
Emma Berman isGiulia Marcovaldo (voice)
Giulia Marcovaldo (voice)
Saverio Raimondo isErcole Visconti (voice)
Ercole Visconti (voice)
Maya Rudolph isDaniela Paguro (voice)
Daniela Paguro (voice)
Marco Barricelli isMassimo Marcovaldo (voice)
Massimo Marcovaldo (voice)
Jim Gaffigan isLorenzo Paguro (voice)
Lorenzo Paguro (voice)
Peter Sohn isCiccio (voice)
Ciccio (voice)
Lorenzo Crisci isGuido (voice)
Guido (voice)
Marina Massironi isSignora Marsigliese (voice)
Signora Marsigliese (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Deathstroke: Knights & Dragons – The Movie (2020) me Titra Shqip
Sahara (2017) me Dublim Shqip
Lady and the Tramp (1955) me Dublim Shqip
Chance (2020)
The Parent Trap (1998)
Batman: The Long Halloween, Part Two (2021) me Titra Shqip
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet (2021) me Titra Shqip
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train 2020
Godmothered 2020
Alice in Wonderland (2010) me Titra Shqip
LEGO Star Wars Terrifying Tales (2021) me Titra Shqip
Fatherhood (2021) me Titra Shqip