Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 35 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip

Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip

Një përrallë e paharrueshme që dëshmon se dashuria, familja dhe imagjinata i pushtojnë të gjitha.Dec. 20, 1997Italy116 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Orefice Guido, kamerier dhe më pas shitës librash në Itali në njëzet vjet, u martua me një mësuese të pasur dhe është hebre. Ashtu si xhaxhai i saj i vjetër, dhe si Orefice Giosué, fëmija i saj. Si të gjithë hebrenjtë, të tre u ngarkuan në një kamion, pastaj në një tren dhe u dërguan në një kamp përqendrimi. Aty ku Guido, me guximin e një luani, shpik një lojë, në mënyrë që Giosué të mos frikësohet dhe, ndoshta, të arrijë të mbijetojë.

Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Life Is Beautiful (1997) me Titra Shqip
Titulli origjinal La vita è bella
Vlerësimi IMDb 8.6 643,725 vota
Vlerësimi TMDb 8.5 10,355 vota

Regjizori

Aktorët

Roberto Benigni isGuido Orefice
Guido Orefice
Giorgio Cantarini isGiosué Orefice
Giosué Orefice
Giustino Durano isEliseo Orefice
Eliseo Orefice
Lidia Alfonsi isSignora Guicciardini
Signora Guicciardini
Horst Buchholz isDottore Lessing
Dottore Lessing
Pietro De Silva isBartolomeo
Bartolomeo
Marisa Paredes isMadre di Dora
Madre di Dora
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Meetings with Remarkable Men 1979
Queen Bees (2021) me Titra Shqip
Burning Ghost (2019) me Titra Shqip
Those Who Wish Me Dead (2021)
Lucky Luciano (1973) me Titra Shqip
Risen (2016) me Titra Shqip
King Kong 2005
Active Shooter 2020
Obsessed (2009) me Titra Shqip
The New World (2005) me Titra Shqip
Braveheart 1995
Sahara (2017) me Dublim Shqip