Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 12 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
King Lear (2018) me Titra Shqip

King Lear (2018) me Titra Shqip

May. 28, 2018United Kingdom115 Min.TV-14
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Mbreti tetëdhjetë vjeçar Lear e ndan mbretërinë e tij midis vajzave të tij Goneril, Regan dhe Cordelia, bazuar në dashurinë që kanë për të. Cordelia, megjithatë, nuk pranon t’i bëjë lajka dhe për këtë arsye dëbohet. Pasi fituan pushtetin, Goneril dhe Regan dëbojnë babanë e tyre nga shtëpitë e tyre. Ndërkohë, Gloucester, kryeministri i Lear, tradhtohet nga djali i tij Edmund dhe Edgar, djali tjetër, detyrohet të fshihet. Ndërsa Lear çmendet, Gloucester është verbuar: si mbretëria ashtu edhe familjet zhyten në kaos dhe luftë. Lear dhe Cordelia ribashkohen dhe për një kohë të shkurtër dashuria mbretëron para se të vijë tragjedia përfundimtare.

King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
King Lear (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal King Lear
Vlerësimi IMDb 6.2 3,425 vota
Vlerësimi TMDb 6 56 vota

Regjizori

Richard Eyre
Regjizori

Aktorët

Jim Broadbent isEarl of Gloucester
Earl of Gloucester
Jim Carter isEarl of Kent
Earl of Kent
Tobias Menzies isDuke of Cornwall
Duke of Cornwall
Anthony Calf isDuke of Albany
Duke of Albany
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Taxi Driver (1976)
Lucky Number Slevin (2006) me Titra Shqip
Dune 2021 me Titra Shqip
Afghan Knights (2007) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
The Girl with the Red Scarf (1978) me Titra Shqip
Natasha 2007
Frequently Asked Questions About Time Travel (2009) me Titra Shqip
Sweet Girl (2021) me Titra Shqip
Indecent Proposal (1993) me Titra Shqip
The Hollow Point (2016) me Titra Shqip
Baggio: The Divine Ponytail (2021) me Titra Shqip