Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 15 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
King Kong 2005

King Kong 2005

The eighth wonder of the world.Dec. 12, 2005New Zealand187 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Vitet 1930: Regjisori Carl Denham lëviz në Ishujt Skull, afër Sumatrës, për të xhiruar një dokumentar. Duke arritur atje, ekuipazhi zbulon gorillën King Kong, i cili jeton në një xhungël ku disa krijesa prehistorike janë mbrojtur dhe fshehur për miliona vjet. Kur Kong takon bukuroshen Ann Darrow, ai i nënshtrohet hijeshisë së saj dhe përfundon duke u kapur dhe transportuar në New York, ku ai është i mbyllur në një kafaz dhe i ekspozuar para turmës.

 

Shënim për:- King Kong 2005 me Titra Shqip

Jackson na bën të dridhemi, të kërcejmë, të tmerrohemi, të lëvizim dhe madje të qeshim, duke evokuar përplasjen e vdekshme midis civilizimit dhe natyrës, midis kinemasë dhe materializimit të saj të pamundur.

King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
King Kong 2005
Titulli origjinal King Kong
Vlerësimi IMDb 7.2 401,370 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 6,032 vota

Regjizori

Peter Jackson
Regjizori

Aktorët

Naomi Watts isAnn Darrow
Ann Darrow
Jack Black isCarl Denham
Carl Denham
Adrien Brody isJack Driscoll
Jack Driscoll
Thomas Kretschmann isCaptain Englehorn
Captain Englehorn
Andy Serkis isKong / Lumpy
Kong / Lumpy
Kyle Chandler isBruce Baxter
Bruce Baxter
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Awake (2021) me Titra Shqip
Jaded 1998
22 Jump Street 2014
Snowpiercer (2013)
Terminator Salvation 2009
Rush Hour 1998
Breaking News in Yuba County 2021
Naandhi 2021
Lucky Luciano (1973) me Titra Shqip
Justice Society: World War II 2021
The Virtuoso 2021
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip