Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 63 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Judas and the Black Messiah 2021

Judas and the Black Messiah 2021

You can kill a revolutionary but you can't kill the revolution.Feb. 12, 2021United States125 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në 1968, një aktivist i ri dhe karizmatik me emrin Fred Hampton bëhet president i seksionit Illinois të lëvizjes Black Panther, duke luftuar për liri, njohjen e të drejtave themelore për njerëzit e zinj dhe fundin e abuzimeve nga policia. Duke frymëzuar një brez të tërë për të ngritur kokën dhe për të mos iu dorëzuar shtypjes, Fredi shpejt tërheq armiqësi nga qeveria, FBI dhe policinë e Çikagos. Për të asgjësuar idetë e tij, FBI përdor një spiun te inflirtuar: William O’Neal, të cilit i ofrohet liri nga burgu për t’u shndërruar në një nga njerëzit më të afërt të Hampton dhe për ta tradhtuar në kohën e duhur.

Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Judas and the Black Messiah 2021
Titulli origjinal Judas and the Black Messiah
Vlerësimi IMDb 7.5 50,117 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 588 vota

Regjizori

Shaka King
Regjizori

Aktorët

Daniel Kaluuya isFred Hampton
Fred Hampton
Jesse Plemons isRoy Mitchell
Roy Mitchell
Dominique Fishback isDeborah Johnson
Deborah Johnson
Ashton Sanders isJimmy Palmer
Jimmy Palmer
Algee Smith isJake Winters
Jake Winters
Dominique Thorne isJudy Harmon
Judy Harmon
Martin Sheen isJ. Edgar Hoover
J. Edgar Hoover
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Nymphomaniac: Vol. I (2013) me Titra Shqip
Meetings with Remarkable Men 1979
Flashback (2021) me Titra Shqip
Breathe (2017) me Titra Shqip
Lower City (2005) me Titra Shqip
Life of Pi (2012) me Titra Shqip
Pieces of a Woman 2020
Irreversible (2002) me Titra Shqip
Cry Macho (2021) me Titra Shqip
Live by Night (2016) me Titra Shqip
Away We Go (2009) me Titra Shqip
The Penitent Thief (2021) me Titra Shqip