Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 46 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Jason Bourne 2016

Jason Bourne 2016

You know his nameJul. 27, 2016United States123 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jason Bourne, ish-agjenti më vdekjeprurës i CIA-s, është detyruar të dalë nga hijet. Pasi sqaroi origjinën dhe identitetin e tij, Bourne ka përjetuar një pamje të paqes duke e bërë atë të humbasë gjurmët, por aktivizimi i një programi të ri manipulimi nga një rrjet ndërkombëtar më i fuqishëm se çdo qeveri e vetme e shtyn atë të kthehet në veprim.

 

Shënim rreth filmit:- Jason Bourne 2016 me Titra Shqip

Drejtuar nga Paul Greengrass dhe shkruar nga i njëjti me Christopher Rouse, Jason Bourne rikthen personazhin e krijuar nga pena e Robert Ludlum gati dhjetë vjet pas Ultimatumit të Bourne. Kthimi i çakallit.

Një ish-agjent i CIA-s i detyruar nga hijet në të cilat ai jeton, Bourne ishte bashkuar me një program të veçantë eksperimental pasi u njoftua për vdekjen e babait të tij nga duart e terroristëve. Kështu ai kishte premtuar të nderonte emrin e tij dhe vendin e tij duke arritur nivele të jashtëzakonshme inteligjence, shkathtësie dhe aftësie fizike. Sigurisht, gjithçka që programi special i trajnimit premtoi kishte dalë një gënjeshtër dhe Bourne iu nënshtrua një trajnimi brutal dhe u shndërrua në një makinë lufte njerëzore prej 100 milion dollarësh.

Kur Bourne më pas gjurmoi “krijuesit” e tij për t’i dhënë fund lojës së tyre, ata u përpoqën ta eleminonin dhe morën gruan e vetme që ai kishte dashur ndonjëherë. Si hakmarrje, Bourne zbuloi identitetin e tij të vërtetë dhe qëllimin e krijuesve të tij, duke gjetur kështu paqen dhe duke u zhdukur nga qarkullimi.

Aktivizimi i një programi të ri sekret të manipulimit dhe terrorit, i menaxhuar nga një strukturë globale e fuqisë shumë më e ndërlikuar dhe e devijuar se çdo qeveri e vetme, megjithatë, e shtyn atë të kthehet në skenë dhe të përpiqet të ndalojë objektivat e saj para se të vijë (sipas organizatës së planit ) “i manipuluar” përsëri.

Nën drejtimin e fotografisë nga Barry Ackroyd, sete nga Paul Kirby, kostume nga Mark Bridges dhe muzikë nga David Buckley dhe John Powell, Jason Bourne përzien veprime, spiunazhe dhe lojëra të taktikave intelektuale në pjesë të barabarta, duke reflektuar në botën e shekullit XXI dhe mbi pasojat e luftës për pushtet nga qeveritë sekrete, duke prekur konceptet e sigurisë, transparencës dhe privatësisë.

Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Jason Bourne 2016
Titulli origjinal Jason Bourne
Vlerësimi IMDb 6.6 212,154 vota
Vlerësimi TMDb 6.3 4,523 vota

Regjizori

Aktorët

Matt Damon isJason Bourne
Jason Bourne
Alicia Vikander isHeather Lee
Heather Lee
Tommy Lee Jones isRobert Dewey
Robert Dewey
Julia Stiles isNicky Parsons
Nicky Parsons
Riz Ahmed isAaron Kalloor
Aaron Kalloor
Joe Kennard isAthens Bravo Agent
Athens Bravo Agent
Ato Essandoh isCraig Jeffers
Craig Jeffers
Scott Shepherd isDirector NI Edwin Russell
Director NI Edwin Russell
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jolt (2021) me Titra Shqip
Perfect Creature 2007
Game of Death (2017) me Titra Shqip
Ex Drummer (2007) me Titra Shqip
Shershaah (2021) me Titra Shqip
The Beast 2020
The First Purge (2018) me Titra Shqip
The Strangers: Prey at Night (2018) me Titra Shqip
Wrong Turn 5: Bloodlines 2012 me Titra Shqip
Shottas (2002) me Titra Shqip
Species III 2004
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2 (2015) me Titra Shqip