Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 39 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Indiana Jones and the Last Crusade 1989

Indiana Jones and the Last Crusade 1989

The man with the hat is back. And this time, he's bringing his Dad.May. 24, 1989United States127 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Evropë, 1938. Gjatë kërkimit për Gralin e Shenjtë, kupën që mblodhi gjakun e Krishtit në Kryq, babai i Indiana Jones, një arkeolog i njohur, zhduket. Djali niset për kërkimin e tij: me një koleg gjerman gjurmon varrin e një kryqtari në Venecia, i cili i siguron atij informacion të vlefshëm dhe gjen babanë e tij të burgosur të nazistëve (të cilët dëshirojnë ta gjejnë më parë Gralin) në një kështjellë në Gjermani . Ai e liron babanë dhe së bashku shkojnë në Berlin, duke u fshehur në një tubim të kryesuar nga Hitleri. Pastaj aventura vazhdon në Lindjen e Mesme.

Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Indiana Jones and the Last Crusade 1989
Titulli origjinal Indiana Jones and the Last Crusade
Vlerësimi IMDb 8.2 703,934 vota
Vlerësimi TMDb 7.8 7,381 vota

Regjizori

Aktorët

Harrison Ford isIndiana Jones
Indiana Jones
Sean Connery isProfessor Henry Jones
Professor Henry Jones
Denholm Elliott isMarcus Brody
Marcus Brody
Julian Glover isWalter Donovan
Walter Donovan
River Phoenix isYoung Indy
Young Indy
Robert Eddison isGrail Knight
Grail Knight
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Highlander: The Source (2007)
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999
Hollow Man 2000
The Brothers Bloom (2008) me Titra Shqip
Hitman’s Wife’s Bodyguard (2021) me Titra Shqip
Avengers: Endgame 2019 me Titra Shqip
A Sound of Thunder 2005
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
American Ninja 1985
Rambo: First Blood (1982) me Titra Shqip