Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 21 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008

The adventure continues . . .May. 21, 2008United States122 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jemi në vitin 1957, në mes të Luftës së Ftohtë. Indiana Jones dhe ndihmësi i tij Mac sapo i kanë shpëtuar një takimi jo miqësor me spiunët sovjetikë kur ata kthehen në Kolegjin Marshall, ku Jones jep mësim. Lajmi që ata i gjen për t’i mirëpritur nuk është aspak i mirë: qeveria amerikane dyshon se Jones ka qenë në kampionat me rusët dhe synon ta largojë atë nga universiteti. Sidoqoftë, një perspektivë hapet falë takimit me të riun Mutt, i cili i kërkon Indiana ta shoqërojë atë në një mision të rrezikshëm dhe të paqartë në kërkim të një objekti legjendar: Kafkës së Kristaltë të Akatorit, rreth së cilës ndërthuren mitet dhe bestytnitë. Kështu të dy udhëtojnë për në Peru ku do të duhet të përballen me peripeci të shumta, të komplikuara nga fakti se edhe sovjetikët, të udhëhequr nga spiunia akullnajore Irina Spalko, janë në kërkim të gjetjes së çmuar.

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008
Titulli origjinal Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Vlerësimi IMDb 6.1 431,336 vota
Vlerësimi TMDb 5.9 6,107 vota

Regjizori

Aktorët

Harrison Ford isIndiana Jones
Indiana Jones
Cate Blanchett isIrina Spalko
Irina Spalko
Shia LaBeouf isMutt Williams
Mutt Williams
Karen Allen isMarion Ravenwood
Marion Ravenwood
Ray Winstone is'Mac' George Michale
'Mac' George Michale
John Hurt isProfessor Oxley
Professor Oxley
Jim Broadbent isDean Charles Stanforth
Dean Charles Stanforth
Igor Jijikine isDovchenko
Dovchenko
Dimitri Diatchenko isRussian Suit
Russian Suit
Ilia Volok isRussian Suit
Russian Suit
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Inferno 1999
Avengers: Endgame 2019 me Titra Shqip
The Crow (1994) me Titra Shqip
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith 2005
Trigger Point 2021
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Cyborg 2 1993
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984
Sentinelle 2021
The Transporter (2002) me Titra Shqip
Master (2021) me Titra Shqip
Snowpiercer (2013)