Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 16 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
I, Robot 2004

I, Robot 2004

Laws are made to be broken.Jul. 15, 2004United States, Germany115 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

2035: robotët janë bërë një pajisje shtëpiake normale, e pranishme në çdo shtëpi. Por pas vdekjes së shpikësit të tyre, Dr. Lanning, Detective Spooner fillon të hetojë dhe zbulon se dyshimet e tij janë të bazuara: robotët mund të përbëjnë një kërcënim serioz për racën njerëzore …

 

Shënim rreth I, Robot 2004 me Titra Shqip

Filmi i jep vetes një mini-reflektim që ka katër dyer kryesore hyrëse. E para jep hyrjen në dhomën në të cilën filmbërësit e verës në Hollywood, edhe kur janë të frymëzuar nga burime letrare cilësore (në këtë rast tregimet e Isaac Asimov), do të vlerësohen si produkte-tekste robotike. E dyta na çon në zonën ku filmat janë shpërblyes kur shikohen me të njëjtët sy si një dokumentar mbi përparimet në teknologjinë e efekteve speciale. E treta çon në një holl të ngushtë, ku korrelacioni midis komploteve dhe dialogjeve është materiali i një trillimi krijues neo-shkencor. E katërta hapet në bodrumin e errët ku trupat zhduken: pas asaj të sheshit dhe të aktorëve, ne dëshmojmë eklipsin e trupave të regjisë dhe regjisorit. Nëse nuk doni të hapni një nga këto katër dyer (mund të ketë më shumë ose më pak), filmi mund të likuidohet impulsivisht, ose mund të prisni deri në vitin 2035 për ta analizuar atë si një fosil të një fantazie kinematografike të cilësisë së mirë.

I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
I, Robot 2004
Titulli origjinal I, Robot
Vlerësimi IMDb 7.1 503,508 vota
Vlerësimi TMDb 6.9 9,109 vota

Regjizori

Alex Proyas
Regjizori

Aktorët

Will Smith isDel Spooner
Del Spooner
Bridget Moynahan isSusan Calvin
Susan Calvin
James Cromwell isDr. Alfred Lanning
Dr. Alfred Lanning
Bruce Greenwood isLawrence Robertson
Lawrence Robertson
Chi McBride isLt. John Bergin
Lt. John Bergin
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Austin Powers: International Man of Mystery 1997
The Thaw 2009 me Titra Shqip
Transformers 2007
Superman: Red Son (2020) me Titra Shqip
Deadpool 2 2018
Romeo Must Die 2000
Chaos Walking 2021
Army of One 2020 me Titra Shqip
Clash of the Titans 1981
Finding ‘Ohana (2021)
Rush Hour 3 2007
The Terminator 1984