Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 21 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
I Am Legend (2007) me Titra Shqip

I Am Legend (2007) me Titra Shqip

Njeriu i fundit në Tokë nuk është i vetëm.Dec. 12, 2007United States101 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Një virus i tmerrshëm, i lindur fillimisht nga kërkimet për shërimin e kancerit dhe “doli nga kontrolli” nga studiuesit, i kthen njerëzit në kafshë të tërbuara, monstra të pamëshirshme dhe çnjerëzore, të ngjashme me vampirët. Në New York City, i vetmi që nuk është infektuar është Robert Neville, i cili së bashku me qenin e tij Sam zhvillojnë betejën e tij të vetmuar dhe të dëshpëruar kundër bandave vampire, në një përpjekje për të mbijetuar dhe për të gjetur një kurë …

 

 

Shënim

Nga romani me të njëjtin emër (1954) nga shkrimtari amerikan Richard Matheson, i cili frymëzoi – pak a shumë drejtpërdrejt – një seri të dukshme të veprave kinematografike: nga Njeriu i Fundit në Tokë i Ubaldo Ragona (1964) te Nata e të Vdekurve të Gjallë ( 1968) nga George A. Romero dhe _28 ditë më vonë_ (2002) nga Danny Boyle. Lawrence tregon një histori të mirë për një qytet pa sy që kërkon me ngulm imazhin e vet dhe vetminë tjetërsuese të një njeriu: për fat të keq, megjithatë, filmi nuk merr përsipër plotësisht përgjegjësitë e tij dhe heq dorë nga misticizmi ngushëllues i atyre që nuk kanë argumente më të mira.

I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
I Am Legend (2007) me Titra Shqip
Titulli origjinal I Am Legend
Vlerësimi IMDb 7.2 701,550 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 12,286 vota

Regjizori

Aktorët

Will Smith isRobert Neville
Robert Neville
Alice Braga isAnna Montez
Anna Montez
Dash Mihok isAlpha Male
Alpha Male
Willow Smith isMarley Neville
Marley Neville
Emma Thompson isDr. Alice Krippin
Dr. Alice Krippin
Darrell Foster isMike - Military Escort
Mike - Military Escort
Joanna Numata isAlpha Female
Alpha Female
Samuel Glen isMilitary Driver - Jay
Military Driver - Jay
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Promising Young Woman 2020
Paycheck (2003) me Titra Shqip
Star Trek Beyond (2016) me Titra Shqip
Species II 1998
The Little Things (2021)
Fatale 2020
The Thing (2011) me Titra Shqip
Looking Glass (2018) me Titra Shqip
Parallel 2021
Yakuza and The Family (2021)
Trick ‘r Treat (2007) me Titra Shqip
The Delta Force (1986)