Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 8 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Hotel Rwanda 2004

Hotel Rwanda 2004

When the world closed its eyes, he opened his arms.Mar. 04, 2004United Kingdom121 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Ruanda, 1990: kur shpërthen konflikti midis Hutu dhe Tutsi, Paul Rusesabagina – menaxheri i një prej hoteleve më të mirë në Kigali, kryeqyteti i vendit – bën gjithçka që mundet për të shpëtuar sa më shumë jetë të jetë e mundur, ndërsa bota duket se injoron një luftë të përgjakshme që vret gati një milion njerëz në njëqind ditë.

Hotel Rwanda 2004
Hotel Rwanda 2004
Hotel Rwanda 2004
Titulli origjinal Hotel Rwanda
Vlerësimi IMDb 8.1 338,993 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 2,053 vota

Regjizori

Terry George
Regjizori

Aktorët

Don Cheadle isPaul Rusesabagina
Paul Rusesabagina
Sophie Okonedo isTatiana Rusesabagina
Tatiana Rusesabagina
Nick Nolte isColonel Oliver
Colonel Oliver
Fana Mokoena isGeneral Bizimungu
General Bizimungu
Joaquin Phoenix isJack Daglish
Jack Daglish
Jean Reno isSabena Airlines President
Sabena Airlines President
Ofentse Modiselle isRoger Rusesabagina
Roger Rusesabagina
Mathabo Pieterson isDiane Rusesabagina
Diane Rusesabagina
Hakeem Kae-Kazim isGeorge Rutaganda
George Rutaganda
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Crash 2005
The Usual Suspects 1995
Entrapment 1999
Palmer (2021)
Into the Beat (2020)
Jaded 1998
Jindabyne 2006
Hard Candy 2005
Immortals 2011
Gangster’s Paradise: Jerusalema (2008) me Titra Shqip
Life in a Year 2020
The Young and Prodigious T.S. Spivet 2013