Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 16 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)

Diçka e ligë në këtë mënyrë vjen.May. 31, 2004UK141 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Me të mbërritur në Hogwarts për vitin e tij të tretë, Harry zbulon se vrasësi i rrezikshëm Sirius Black është arratisur nga burgu Azkaban, ku mbahen magjistarët e këqij dhe është nisur në gjurmët e tij. Dhe këtë herë Harry nuk mund të llogarisë as në miqtë e tij më të ngushtë, pasi mes tyre fshihet një tradhtar …

 

Shënim:

Ndoshta më i miri nga tre filmat e parë (sipas dashamirëve të sagës letrare, ky është gjithashtu më i miri nga pesë librat): Cuarón’  ka arritur të kapë jo vetëm anën e errët të përrallave, por edhe gjithçka të zezë dhe rrjedh çuditshëm nën jeshilen e Anglisë së vjetër dhe prish rendin e saj.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Titulli origjinal Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) me Titra Shqip
Vlerësimi IMDb 7.9 562,811 vota
Vlerësimi TMDb 8 16,130 vota

Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Gary Oldman isSirius Black
Sirius Black
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
David Thewlis isRemus Lupin
Remus Lupin
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Emma Thompson isSybill Trelawney
Sybill Trelawney
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip
Star Trek (2009) me Titra Shqip
American Ninja 3: Blood Hunt 1989
Monster Hunter 2020 me titra shqip
Free Guy 2021
Maya the Bee: The Honey Games 2018
Star Wars: The Last Jedi 2017
Gorgeous 1999 me Titra Shqip
Spider-Man 3 (2007) me Titra Shqip
300 2006
A Whisker Away 2020
Captain America: Civil War (2016) me Titra Shqip