Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 111 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)

Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)

Let the Magic Begin.Nov. 16, 2001United Kingdom152 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jetimi Harry Potter u rrit nga xhaxhallarët, të cilët e urrejnë atë. Një ditë, gjigandi Rubeus Hagrid i zbulon atij se të dy prindërit e tij të zhdukur ishin dy magjistarë të fuqishëm dhe se ai vetë zotëron fuqi të mbinatyrshme. Prandaj Harry me kënaqësi pranon të ndjekë kurse magjike në shkollën Hogwarts, ku do të jetojë përvoja të jashtëzakonshme …

 

Dy fjalë rreth filmit: Harry Potter (2001) me Titra Shqip

Bazuar në të parën e J.K. Rowling, një ngjarje kinematike shumë e veçantë sepse është përfundim, ilustrim i rafinuar dhe popullor i një fenomeni letrar botëror. Duke lexuar një tekst kaq të pasur dhe të mbyllur, kinemaja vlerësohet dhe lartësohet.

Ai e mortifikon veten duke i dhënë një besnikëri pothuajse absolute ndaj romanit, duke shndërruar ekranin e bardhë në një album për të ngjitur ngjitësit dhe situatat e memorizuara nga spektatorët.

Ajo lartësohet me një hedhje të shkëlqyeshme; me një stil, një atmosferë, një kokërr “të gjithë britanikët”; me talentin, dixhital dhe skenografik, për të vizualizuar shpikjet e librit. Regjisori, skenaristi dhe aktorët janë një lidhje midis hapësirës imagjinare dhe lexuesit-spektatorë.

Kushineta me vaj të një makinerie dërrmuese mrekullish dhe lodrash. Përkthyes të mundshëm të një argëtimi që kalon përgjatë rrugës së vjetër që çon nga fëmijëria në pjekuri.

 

Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Titulli origjinal Harry Potter and the Philosopher's Stone
Vlerësimi IMDb 7.6 677,818 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 20,380 vota

Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Richard Harris isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Richard Griffiths isVernon Dursley
Vernon Dursley
Ian Hart isProfessor Quirrell/Voldemort
Professor Quirrell/Voldemort
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Scary House (2020)
Wolfwalkers 2020
Zack Snyder’s Justice League 2021
Ant-Man 2015
Avengers: Age of Ultron (2015) me Titra Shqip
Born of Hope (2009) me Titra Shqip
The Marksman 2005
Ready Player One (2018) me Titra Shqip
Ant-Man and the Wasp 2018
Avengers Grimm (2015) me Titra Shqip
Tex and the Lord of the Deep (1985) me Titra Shqip
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)