Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 9 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)

E keqja duhet të ballafaqohet.Jun. 28, 2007UK138 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Gjatë pushimeve të verës Harry Potter bëhet i bindur se Ron, Hermione dhe Dumbledore po e mbajnë atë në errësirë ​​për fakte të shumta ndërsa ai është i detyruar të qëndrojë në Privet Drive. Pasi përdori një magji për të mbrojtur veten, Harry kufizohet në shtëpinë e Sirius Black dhe zbulon se Dumbledore kryeson Urdhrin e Feniksit, një organizatë sekrete e ngarkuar për të luftuar Lordin Voldemort.

 

Shënim:

Filmi ka pikat e tij të forta në përplasjet magjike të finales, në shembjen fantasmagorike të një arkivi të mbushur me topa kristali dhe në mësuesen e re të Mbrojtjes Kundër Arteve të Errëta, një amvise e buzëqeshur, e pabesë me një kostum rozë.

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Titulli origjinal Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) me Titra Shqip
Vlerësimi IMDb 7.5 520,629 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 14,791 vota

Regjizori

David Yates
Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Delta Farce 2007 me Titra Shqip
Evil Dead II 1987 me titra shqip
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet (2021) me Titra Shqip
The Sixth Sense 1999
Xtreme (2021) me Titra Shqip
The Marksman 2005
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Thor: The Dark World (2013) me Titra Shqip
The Empire Strikes Back 1980
The Conjuring 2 (2016) me Titra Shqip
King Arthur (2004) me Titra Shqip