Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 243 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)

Dark Secrets RevealedJul. 07, 2009United Kingdom153 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Harry Potter tani është në vitin e gjashtë në Hogwarts. Ai dhe miqtë e tij prej një kohe të gjatë – Ron dhe Hermione – dyshojnë se Draco Malfoy është bërë një Ngrënës i Vdekjes dhe po bën komplot në hije. Në klasën e parë të Potions, Harry vjen në zotërim të një libri të përdorur, i cili i përkiste Princit misterioz të Gjysmë-Gjakut dhe, duke ndjekur shënimet e tij të shkruara me dorë, ai ka sukses shkëlqyeshëm në eksperimente…

 

Shënim:

Tema e humbjes së pafajësisë dhe sakrificës së brezave të vjetër, në mënyrë që gabimet e baballarëve të mos përsëriten, është më shumë se kurrë në plan të parë, dhe karakteri i Draco Malfoy, në të kaluarën shpesh i reduktuar në pika, më në fund merr një zhvillim .

Princi gjysmë-gjak është adaptimi më i kushtueshëm deri më tani, por edhe më pak i përfunduar: nuk ka mungesë zbulimesh dhe kthesash, por kërkimi mbetet i pazgjidhur dhe do të vazhdojë në filmat e ardhshëm, duke përbërë një lloj trilogjie përfundimtare.

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Titulli origjinal Harry Potter and the Half-Blood Prince
Vlerësimi IMDb 7.6 488,133 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 14,665 vota

Regjizori

David Yates
Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Jim Broadbent isHorace Slughorn
Horace Slughorn
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Star Wars: The Last Jedi 2017
Armageddon (1998) me Titra Shqip
Alice Through the Looking Glass (2016) me Titra Shqip
Inland Empire 2006
The Amazing Spider-Man (2012) me Titra Shqip
Red Cliff (2008) me Titra Shqip
Tomb Raider (2018) me Titra Shqip
Peter Rabbit 2: The Runaway (2021) me Titra Shqip
X-Men Origins: Wolverine 2009
PAW Patrol: The Movie (2021) me Titra Shqip
The Expendables (2010) me Titra Shqip
Stillwater (2021) me Titra Shqip