Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 22 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

Dark And Difficult Times Lie Ahead.Nov. 16, 2005United Kingdom157 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Harry Potter, në vitin e tij të katërt, zgjidhet nga Kupa e Zjarrit për të përfaqësuar Hogwarts në Turneun Triwizard, ku shkollat ​​e ndryshme garojnë në gara magjike. Megjithatë, gjatë turneut, Lord Voldemort shfaqet.

 

Shënim:

Filmi kësaj here ka të bëjë me Brendan Gleeson, i cili është “Evil Eye” Moody, profesori i ri i Mbrojtjes Kundër Arteve të Errëta, një sy i rremë dhe anësor, një gjymtyrë hekuri, një prirje për shishe dhe shpërthime, por gjithashtu një i vëmendshëm mësues dhe një mbrojtës këmbëngulës.

Drejtuar nga Mike Newell, ky është sigurisht më “Britaniku” nga katër filmat në sagë, me shumë humor dhe më shumë se një prekje e tmerrit të Clive Barker.

Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Titulli origjinal Harry Potter and the Goblet of Fire
Vlerësimi IMDb 7.7 561,868 vota
Vlerësimi TMDb 7.8 15,603 vota

Regjizori

Mike Newell
Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Brendan Gleeson isAlastor
Alastor "Mad-Eye" Moody
Gary Oldman isSirius Black
Sirius Black
Robert Pattinson isCedric Diggory
Cedric Diggory
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Legion 2010
Man of Steel (2013) me Titra Shqip
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip
Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)
King Arthur (2004) me Titra Shqip
The Delta Force (1986)
Zack Snyder’s Justice League 2021
Lions for Lambs 2007
The Avengers (2012) me Titra Shqip
Wicked (2021) me Titra Shqip
Oxygen (2021)