Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 116 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)

It all ends here.Jul. 07, 2011United Kingdom130 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pas rikuperimit të Hufflepuff Cup nga një Horcrux i fshehur brenda birucave të bankës studentore Gringotts, Harry, Hermione dhe Ron janë gati të kthehen në anën e pasme të një dragoi në shkollën Hogwarts. Këtu, ata do të duhet të shkatërrojnë Horcruxes e mbetura para se të përfshihen në betejën epike finale me Voldemort, duke përfshirë të gjithë studentët dhe forcat e Urdhrit të Feniksit.

 

Kuriozitet:

Të drejtat për katër romanet e parë në seri u shitën nga J.K. Rowling tek Warner Bros për 1,000,000. Shifra është e papërfillshme kur krahasohet me buxhetin e përgjithshëm të vlerësuar (vetëm për këtë film) prej 125 milion dollarësh, ndër të tjera tërësisht të rikuperuara në javën e parë në arka në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada (fitime prej rreth 169 milion dollarë) .

 

Ndryshe nga pjesa e parë (për të cilën ishte planifikuar 3D por kishte probleme), Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 u la në kinema, siç ishte planifikuar, si në 2D ashtu edhe në 3D.

 

Pasi filmi përfundoi, shumica e seteve të Hogwarts u shfaqën për publikun si pjesë e Warner Bros. Studio Tour London.

 

Mbikëqyrësi i efekteve vizuale Tim Burke tha në një intervistë se ishte një punë mbresëlënëse për të organizuar Betejën e Hogwartsit, me një angazhim që zgjati plot dy vjet, dhe se zgjedhja përfundimtare për të rindërtuar dixhitalisht shkollën në çdo detaj të vogël ka ndihmuar shumë xhirime.

 

Shënim:

Gjithçka mbaron, madje edhe saga Harry Potter. U deshën 8 filma dhe 14 vjet të mira. Në fund, armiku më i hidhur mposhtet: Vatikani. “Vëzhguesi Romak” ka përqafuar plotësisht vlerat e filmit dhe nëse një nënshkrim (G. Vallini) e përcakton atë “shumë të errët”, një tjetër recensues (A. Carriero) vlerëson cilësitë e tij morale.

Me pak fjalë, shigjetat e Ratzinger kundër një serie që atëherë konsideroheshin disedukative janë larg. Por ne rrëfejmë se ne preferonim Harry-në se kohët kur ai ishte ngjyrosur me dyshimin për të qenë në gjendje të binte në një humnerë dhe kur u tundua nga E keqja. Fatkeqësisht, që nga ajo kohë, saga në kinema është zbutur dhe madje edhe ky fund është i frikshëm.

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Titulli origjinal Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Vlerësimi IMDb 8.1 784,765 vota
Vlerësimi TMDb 8.1 15,761 vota

Regjizori

David Yates
Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
David Ryall isElphias Doge
Elphias Doge
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Bonnie Wright isGinny Weasley
Ginny Weasley
Evanna Lynch isLuna Lovegood
Luna Lovegood
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) me Titra Shqip
Escape Room (2017) me Titra Shqip
Quantum of Solace (2008) me Titra Shqip
Aladdin (1992) me Titra Shqip
Exodus: Gods and Kings 2014 me Titra Shqip
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999
X-Men: First Class 2011
Rose Island 2020
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) me Titra Shqip
Free Guy 2021 me Titra Shqip
Godmothered 2020
Muppets Most Wanted (2014) me Titra Shqip