Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 7 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)

One Way… One Fate… One Hero.Oct. 17, 2010United Kingdom146 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Pas vdekjes së Dumbledore, Harry, Hermione dhe Ron largohen nga Hogwarts dhe u nisën në kërkim të horrruqeve të mbetura, objektet në të cilat Lord Voldemort ka burgosur një pjesë të shpirtit të tij. Qëllimi i tyre është t’i shkatërrojë ata në mënyrë që ata të mund ta vrasin Lordin e Errët sapo ai të jetë përsëri i vdekshëm.

 

Shënim:

Yates vazhdon të mos bëjë përshtypje nga ana e ritmit dhe shpesh endet midis bisedave të gjata (ndonjëherë të pakuptueshme për ata që nuk e dinë vazhdimësinë e sagës përmendsh). Lajm i mirë është dalja nga Hogwarts, me një kërkim të vërtetë në rrugën ku heronjtë përballen me sfida të reja, por hakmarrja është zvogëlimi në një cameo ose pak më shumë se Rickman, Spalls, Thewlis, Gleason dhe të gjithë aktorët e tjerë të mëdhenj anglezë .

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
Titulli origjinal Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Vlerësimi IMDb 7.7 491,627 vota
Vlerësimi TMDb 7.8 14,638 vota

Regjizori

David Yates
Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Alan Rickman isProfessor Severus Snape
Professor Severus Snape
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Richard Griffiths isVernon Dursley
Vernon Dursley
Jason Isaacs isLucius Malfoy
Lucius Malfoy
Harry Melling isDudley Dursley
Dudley Dursley
Julie Walters isMolly Weasley
Molly Weasley
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

X-Men: First Class 2011
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) me Titra Shqip
Iron Man (2008) me Titra Shqip
Sherlock Holmes (2009)
Arthur & Merlin (2015) me Titra Shqip
Immortals 2011
Tom Clancy’s Without Remorse 2021
Wish Dragon (2021) me Titra Shqip
Rambo: First Blood (1982) me Titra Shqip
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train 2020
The Green Mile (1999) me Titra Shqip
Solo: A Star Wars Story 2018