Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 13 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)

Hogwarts is back in session.Nov. 13, 2002United Kingdom161 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Harry nuk i dëgjon këshillat e elfit Dobby dhe, në bordin e makinës së tij fluturuese, shkon me mikun e tij Ron në shkollën e magjisë në Hogwarts. Kur ai arrin në institut, ai zbulon se jo gjithçka shkon në mënyrën e duhur: në fakt dhoma e sekreteve është rihapur, duke lejuar një krijesë monstruoze të bëj kërdi.

Viktimat e tij në fakt janë kthyer në gurë dhe ndihma e profesorit të njohur Gilderoy Lockhart nuk është e nevojshme për të penguar kërcënimin. Harry do të duhet të ndërhyjë për të shpëtuar situatën …

 

Shënim:

“Hyrjet e reja” më të rëndësishme të këtij episodi të dytë janë ato të Gilderoy Lockhart, profesorit të kotë dhe paradoksal të Mbrojtjes Kundër Arteve të Errëta, i keqi Lucius Malfoy (babai i armikut të Harry-t, Draco) dhe elfi shumë të i lezetshëm Dobby.

Tmerri dhe përbërësit e errët të J.K. Rowling lartësohen përmes merimangave të tmerrshme, një bazilisk i tmerrshëm që i ngjan një dragoi, një rrapi dridhës që përdor degë si krahë të ndezur, një ditar me faqe bosh, disa fëmijë të ngurtësuar dhe Quidditch më i shpejtë dhe më i rrezikshëm (sporti i zgjedhur për magjistarët) të një “rulleri”.

Columbus merr pushimin e tij nga seriali me një film më të rafinuar në efekte speciale dhe fotografi, më dinamik në skenë, më pak i shtypur nga nevoja për të ilustruar romanin dhe më homogjen në interpretim: hendeku natyror midis kastit të të rriturve dhe fëmijëve është më pak i dukshëm dhe personazhet dixhitalë nuk i ndajnë fotografitë.

Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Titulli origjinal Harry Potter and the Chamber of Secrets
Vlerësimi IMDb 7.4 568,156 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 16,521 vota

Regjizori

Aktorët

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Kenneth Branagh isGilderoy Lockhart
Gilderoy Lockhart
Richard Harris isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Alan Rickman isProfessor Snape
Professor Snape
Maggie Smith isProfessor McGonagall
Professor McGonagall
Robbie Coltrane isHagrid The Giant
Hagrid The Giant
Jason Isaacs isLucius Malfoy
Lucius Malfoy
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Kong: Skull Island 2017
The Legend of Hei (2019)
Mortal Kombat 2021
A Whisker Away 2020
Finding ‘Ohana (2021)
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train 2020
Hero Dog: The Journey Home 2021
Red Cliff (2008) me Titra Shqip
Thunder Force 2021
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
Rambo: First Blood Part II (1985) me Titra Shqip
Jumper 2008